Premierowy zwiastun Dead Island 2 obiecuje krew, flaki i aluzje do poprzednich części

Dead Island 2 na premierowym zwiastunie. Krew, flaki i trochę mózgów
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

„Who do you vodoo, b*tch?” – pyta retorycznie Sam B, który pojawia się w najnowszym materiale Dead Island 2. Premierowy zwiastun wygląda zadziwiająco dobrze.

Techland przy okazji premiery oryginalnego Dead Island wspiął się na wyżyny marketingu. Zwiastun CGI zapowiadający grę okazał się jednym z najlepszych tego typu materiałów w historii komputerowej rozrywki. Wiecie, ten „cofnięty do początku” trailer z zzombifikowaną dziewczynką, który nijak nie ukazywał radosnego klimatu finalnej gry. No i mamy też kultową w pewien sposób piosenkę „Who do you vodoo”, do której aluzje pojawiły się w zwiastunie Dead Island 2.

Materiał wygląda zadziwiająco dobrze, a niektóry fragmenty potrafią nawet zaimponować grafiką. Szczerze mówiąc, po tytule, który powstaje tak długo i w takich boleściach, nie spodziewałem się zbyt wiele. Mam jednak coraz większe wrażenie, że dostaniemy naprawdę solidną pozycję. Nawet jeżeli to wciąż bezmyślnie siekanie umarlaków, i tak może sprawić paręnaście godzin radochy.

Nie wiemy, czy z racji tego, że Sam B najwyraźniej pojawi się w grze, będzie ona bezpośrednio powiązana z poprzednimi częściami. Teoretycznie nie jest to jednak ważne, bo fabuła gra tu raczej drugoplanową rolę. Mimo wszystko parę ciekawych zalążków fabularnych pojawiło się na zwiastunie. Być może jednak historia nie będzie tylko marną wymówką do mordowania zombiaków?

Premiera Dead Island 2 na PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S oraz One już 21 kwietnia 2023 roku. W tym miejscu znajdziecie wymagania wersji PC.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie