Dead Island 2 sprzedaje się naprawdę dobrze. W drodze nowe dodatki

Dead Island 2 HELL-A Edition taniej na PS4 i PS5 w Media Expert
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Dead Island 2 rodziło się w bólach, a gracze i fani serii musieli czekać wiele lat na premierę pełnoprawnej drugiej odsłony. Ta pojawiła się ostatecznie na rynku w ubiegłym roku. Od tego czasu, jak się okazuje, tytuł zanotował naprawdę niezłą sprzedaż. Dodatkowo został masowo ograny w ramach abonamentu Xbox Game Pass na PC oraz konsolach Microsoftu.

Niezła sprzedaż Dead Island 2

Minął już nieco ponad rok od premiery Dead Island 2. Bardzo wyczekiwana gra o apokalipsie zombie kazała na siebie sporo czekać, jednak w końcu przyszło nam rozpocząć rozgrywkę w jej nowym wcieleniu. Najnowsze dane dotyczące sprzedaży produkcji pokazują, że zainteresowanych grą było naprawdę sporo osób. Od momentu premiery tytuł rozszedł się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Jasne, to żaden rekord, ale wciąż mowa o całkiem przyzwoitej liczbie sprzedanych kopii. Dość powiedzieć, że to i tak więcej, niż na przykład miało miejsce w sytuacji gry Alan Wake 2 – jakże przecież bardziej wpływowym tytule.

A to i tak nie wszyscy gracze, którzy rozpoczęli siekanie zombiaków. Produkcja została dodatkowo ograna przez aż 7 milionów osób w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Te liczby nie przekładają się na bezpośrednią sprzedaż tytułu, jednak potwierdzają spore zainteresowanie produkcją. A czy w rzeczywistości jest się nad czym pochylać?

Z pewnością, bo choć druga część Dead Island nie zasłużyła może na miano “gry roku”, to nadal stanowi świetny miks gry FPS i zombiakowego slashera, w którym posługujemy się ciekawym, niekiedy prowizorycznym orężem. Nieumarli przeciwnicy atakują nas hordami, a my czerpiemy satysfakcję z każdego celnie wyprowadzonego ciosu.

Taki poziom zainteresowania grą jest wystarczający, aby twórcy z zapałem podchodzili do rozwijania produkcji. Tytuł otrzymał już rozszerzenia, a już teraz wiadomo o kolejnych aktualizacjach, które są opracowywane przez deweloperów.

Źródło: gamingbolt.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie