Dead Island 2 nie będzie długą grą, ale nie jest aż tak źle

Dead Island 2 HELL-A Edition taniej na PS4 i PS5 w Media Expert
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Twórcy Dead Island 2 zdradzili nowe informacje dotyczące długości przygody. Nie będzie długo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechodzić ją parokrotnie.

Czy Dead Island 2 będzie mogło równać się z niezwykle ciepło przyjętym hiciorem od polskiego Techalndu? Przez wiele lat gracze raczej byli już przekonani, że gra nawet nigdy nie wyjdzie. Twór przechodził od dewelopera do dewelopera, a każdy miał na niego swój własny pomysł. Najpewniej nigdy nie dowiemy się, czym tak naprawdę produkcja mogłaby być, ale ostatnie materiały nastrajają pozytywnie. Sam jestem zaskoczony, że gra powstająca w takich okolicznościach i przez tak długi czas może wyglądać tak dobrze.

Dead Island 2 – jaka jest długość gry?

Wygląd to jedno, a co z rozgrywką? Twórcy mają spore nadzieje, a pozycja powinna przemówić przede wszystkim dla fanów wszelkiego rodzaju “pulpowych” tanich horrorów z lat 80. W rozmowie z Wccftech wyjawili, że to właśnie ten okres w kinie grozy służy im za główną inspirację. Oznacza to, że straszno raczej nie będzie. Gracze jako główne danie otrzymają za to radosną rozwałkę. Lepsze to niż silenie się na powagę.

Tylko ile czasu będziemy musieli poświęcić, aby przejść przez przygodę? Tytuł faktycznie oferuje rozgrywkę kooperacyjną dla maksymalnie trzech osób. To z pewnością przełoży się na zabawę z gry, ale obecnie nie ma co liczyć na tryby PVP.

Nie wiem dokładnie. Wydaje mi się, że mamy wytyczne mówiące o tym, że jeśli weźmiesz udział w jakichś drugorzędnych misjach i innych aktywnościach, to całe doświadczenie wynosi około 20 godzin. Takie mamy wytyczne.

– wyjaśnia Adam Olsson, reżyser gry

Olsson dodaje, że 20 godzin zawiera w sobie część zadań pobocznych (ale nie wszystkie). Dodał jednak, że gra zaoferuje kooperację, mnóstwo znajdziek i elementów kolekcjonerskich do zebrania oraz możliwość przechodzenia ją kilka razy innymi postaciami. Nie jest to, niestety, zbyt długi czas rozgrywki, ale jak na FPS-a skupionego na rozwałce, i tak nie jest aż tak źle.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie