Kto by się spodziewał, że Dead Island 2 będzie wyglądało tak dobrze? Nowy gameplay daje nadzieje

Dead Island 2 na długiej rozgrywce wygląda wybitnie dobrze
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Do sieci trafił nowy i to długi gameplay z Dead Island 2. Gra znajdują się tyle lat w produkcji, a potem zagubiona w limbo wygląda naprawdę świetnie.

Ten gameplay powinien zostać nazwany “Bardzo Dużo Masakrowania Zombiaków”, bo w zasadzie skupia się tylko na tym. Ale czy to źle? W końcu pierwsza część od Techlandu miała nieco zbyt wysokie ambicje, aby miejscami stać się czymś więcej. Wydaje się, że Dumbuster Studios w pełni zrozumiało, że nie ma sensu się tutaj wysilać na scenariusze wyżyny. Gracze liczą na jatkę i chyba to właśnie ją dostaną – jako danie główne.

Dead Island 2 prezentuje się naprawdę nieźle

Nowe wideo z rozgrywką z DI2 trwa niemal 15 minut i zawiera w sobie chyba wszystkie niezbędne informacje, aby nas do gry przekonać lub też nie. Wbrew temu, co napisałem wyżej, tytuł może zaoferować coś dla fanów historii. I choć nie liczę tu na epicką fabułę, istnieje spora szansa, że postacie poboczne zainteresują nas na tyle, że będziemy chcieli wykonywać dla nich nawet najbardziej kuriozalne side-questy. Gama NPC-ów wydaje się dość bogata, a spora część z nich to iście porąbane persony.

Gameplay przedstawia nam wycinek z gry z postacią Dani – irlandzkiej fanki rockowych brzmień. Musi ona dostać się do rzekomo bezpiecznego miejsca w jednym z hoteli w Los Angeles. Na drodze staje jej jednak mnóstwo zombiaków do siekania, wspomniane dziwaczne postacie poboczne, które zlecają zadania oraz mnóstwo urokliwych zakątków LA, bodaj najbardziej przesilonego celebrytami miejsca na świecie. No, w tym wydaniu jest jednak więcej zombiaków niż gwiazd telewizji, ale to szczegół.

Twórcy opowiadają o walce i wielu różnych możliwościach, które otwierają się przed graczami. Można korzystać z bogatego arsenału broni białej – młotów, toporów czy katan – a każda zada inne obrażeni zależnie od tego, jaki jest to rodzaj narzędzia. Twórcy zadbali o rzekomo nowatorski system FLESH, który ma bardzo dokładnie ukazać obrażenia na ciałach przeciwników. Wygląda na to, że nie kłamią, bo zombie umierają (ponownie) efektownie i brutalnie. Doo tego różne dodatkowe przedmioty, np. miotające i arsenał broni palnej – będzie co robić.

Twórcy niedawno przyspieszyli premierę gry. Teraz Dead Island 2 ukazać się ma 21 kwietnia 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie