Dead Island 2 zaskakuje. Konkretny gameplay obiecuje naprawdę solidną produkcję

Dead Island 2 HELL-A Edition taniej na PS4 i PS5 w Media Expert
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Tego się po Dead Island 2 nie spodziewałem, ale lubię czuć się zaskoczony. Gra na nowej rozgrywce prezentuje się niezwykle wręcz intrygująco!

Pierwszą część Dead Island od Techlandu pokochałem od razu, ale jestem świadom, że nie była to idealna gra. Tytuł miał sporo bolączek, w tym choćby kompletnie nieangażującą fabułę. I pod tym względem niekoniecznie marka może się zmienić. Mimo to ciężko powiedzieć, że Dead Island 2 nie wygląda interesująco. Z pewnością na razie przebija moje oczekiwania. Jest dobrze!

Dead Island 2 na satysfakcjonującej rozgrywce

Oczywiście za “dwójkę” nie odpowiada już Techland, a my nawet nie trafimy na najeżoną zombie wyspę. Mimo braku powiązań między tytułem a zawartością i tak możemy bawić się przednio. W internecie pojawił się pierwszy konkretny gameplay z gry, który zapowiada bardzo satysfakcjonującą przygodę. I nawet aż tak nie martwię się o fabułę, bo na krótkim materiale zaprezentowano co najmniej parę bardzo “osobliwych postaci”. Jeżeli ten klimat uda się utrzymać przez całą grę, możemy faktycznie dostać “grową” wersję Zombieland.

W każdym razie trafimy do zainfekowanej Kalifornii, a centralnym punktem rozgrywki będzie eksploracja, zdobywanie wyposażenia i mordowanie umarlaków. Okazuje się, że gwiazdy Hollywood trzymają w domach wiele maczet, siekier, toporów i broni palnej, ale to dobrze. Dzięki temu łatwiej będzie eksterminować zombiaki. Wygląda na to, że twórcy mocno chcieli oddać nam klimat walki face-to-face. Nasze pięści i bronie są w stanie wbić się w czaszkę przeciwnika, zmiażdżyć ją, odrąbać kończynę czy dokonać innych zniszczeń. Pod względem mechaniki obrażeń, zapowiada się naprawdę next-genowa produkcja.

Oprócz tego grafika raczej za bardzo nie imponuje, choć tytuł z pewnością wygląda urokliwie. Znów będziemy mogli pobawić się w udoskonalanie i tworzenie wyposażenia. Co ciekawe, najwyraźniej pojawią się także zagadki środowiskowe i sekrety do odkrycia. Gra obecnie ma ukazać się 28 kwietnia 2022 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie