Dead Island 2 nie rezygnuje z psujących się broni. Zapomnijcie o chomikowaniu uzbrojenia

Dead Island 2 HELL-A Edition taniej na PS4 i PS5 w Media Expert
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Mam złą wiadomość dla graczy, którzy nie przepadają za psującym się orężem w grach. Dead Island 2 nie pozwoli na chomikowanie broni do walki wręcz.

Twórcy potwierdzili, że gracze DI2 będą musieli pilnować stopnia zużycia wykorzystywanych noży, maczet i innych kijów bejsbolowych. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, tak i w nowym Dead Island pojawi się mechanika niszczejącego uzbrojenia. Wszystko po to, aby gracze korzystali ze wszystkich dostępnych rozwiązań, a nie jedynie ze swoich ulubionych opcji walki z nieumarłymi.

Broń dystansowa ma amunicję, więc broń do walki wręcz ma degradację. Jesteśmy hojni; chcemy, aby gracze poznali cały arsenał broni – dlatego mamy tak wiele wspaniałych modów, tak wiele perków i tak wiele innych rzeczy w tej grze, przez które chcemy, aby gracze przechodzili. Pomaga nam również to, że gracze mogą trzymać w swoim arsenale wiele różnych narzędzi, więc nigdy nie zabraknie im czegoś, co mogą wykorzystać.

– powiedział Design Director Adam Duckett w rozmowie z VG247

Art Director gry uważa, że wspomniana mechanika służy też klimatowi produkcji. Choć Dead Island 2 nie traktuje się poważnie, mimo wszystko stawia na stosunkowo realistyczny (na tyle, ile to możliwe w przypadku gry o zombie) setting.

Myślę, że trwałość broni pasuje też trochę do naszego tonu. Ponieważ jest to gra, która ciągle się rozwija, jest to gra, która jest przesadzona – ale chcemy być osadzeni w rzeczywistości. Trzymanie się jednej nogi w rzeczywistości i posiadanie broni, która się psuje, pomaga nam popchnąć inne elementy gry w kierunku tej przesadzonej mentalności.

– dodał Art Director Adam Olson

Dead Island 2 zadebiutuje 3 lutego 2023 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie