Dead Island 2 opóźnione. Tak, znowu…

Dead Island 2 znowu opóźnione. I tak czekamy od 2014 roku...
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Dambuster Studio poinformowało, że na Dead Island 2 musimy poczekać jeszcze chwilę. No cóż… w zasadzie to i tak czekamy od 2014 roku.

Pierwszy raz o Dead Island 2 usłyszeliśmy w 2014 roku, a kontynuacja, choć tworzona przez innych deweloperów, wydawała się czymś naturalnym. W końcu „jedynka” okazała się jedną z najciekawszych gier o zombie od lat (w tamtym czasie). Pewnego rodzaju ironią jest to, że w ciągu kolejnych lat gra umierała i zmartwychwstawała niczym pół-świeże zwłoki poszukujące mózgu.

Dead Island 2 nieco bardziej „dead”

W bieżącym roku 2022 spadła jednak bomba. I to nie byle jaka, bo Dambuster Studio faktycznie pokazało oczekiwany od dawna zwiastun „nowego” DI2. Gra ma bardzo specyficzny „vibe” i raczej nie wkracza w poważne tony poprzedniej gry z serii, a wydaje się raczej ciekawą piaskownicą do mordowania umarlaków. No i super. Wtedy też dowiedzieliśmy się, iż tytuł zadebiutuje 3 lutego 2023 roku. Czyli dość szybko. No, już nie aż tak.

Na Twitterze deweloperów czytamy o nowej dacie premiery. Może i gra nie została aż tak opóźniona, ale gorzki posmak i tak pozostał.

Development jest już na ostatniej prostej. Nowa data premiery Dead Island 2 to 28 kwietnia 2023 roku.

– czytamy na Twitterze twórców

No dobrze, w zasadzie to lepiej jest przesunąć premierę niż wydać niepełny lub wadliwy produkt. Tytuł i tak zapowiada się wyjątkowa interesująco, więc jestem strasznie ciekaw, co z niego wyjdzie. Swoją drogą – na 6 grudnia bieżącego roku potwierdzono specjalny pokaz, na którym mamy doczekać się nowych materiałów z gry. Spodziewam się zwiastuna oraz gameplayu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie