Darmowe granie w Rainbow Six Siege na PC, PS4 i Xbox One

Ubisoft zachęca do wypróbowania gry.

Nadchodzące dni będą bardzo ważne dla osób, które zanurzyły się w świecie Rainbow Six Siege. Po pierwsze, Ubisoft zaplanował na weekend e-sportową imprezę Six Invitational, która odbędzie się w kanadyjskim Montrealu. Pula nagród w zawodach to 200 tysięcy dolarów i jak zaznacza deweloper, to dotychczas największa kasa, o jaką powalczą gracze tego tytułu.

Po drugie, podczas imprezy ujawnione zostaną szczegóły nadchodzącego DLC, nazwanego Operation Velvet Shell (pierwsze informacje wraz z filmikami przypominamy poniżej).

Kto jednak nie miał jeszcze okazji zagrać w Rainbow Six Siege, będzie mógł przetestować pełną wersję gry za darmo. Taka możliwość nadarzy się w dniach od 2 do 5 lutego i dotyczy to użytkowników komputerów PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku blaszaków odpowiednie pliki pobierzemy ze sklepu Uplay, a jeśli gracie na konsolach, powinniście odwiedzić niedługo kartę gry w PS Store lub Xbox Store.

Wszystkie postępy zgromadzone podczas darmowego weekendu zostaną przeniesione do pełnej wersji gry, jeśli oczywiście zdecydujemy się na jej zakup.

Rainbow Six Siege – oto nowy operator, którego dostaniemy w Operacji Velvet Shell

Poznaliśmy już pierwsze szczegóły na temat nowej mapy do Rainbow Six Siege (wszystko przypominamy poniżej), a teraz Ubisoft pozwala nam przyjrzeć się pierwszemu z dwóch operatorów, którzy pojawią się wraz z dodatkiem Velvet Shell.

Nadchodzące postacie należą do hiszpańskiej Grupo Especial de Operaciones (G.E.O.). Jest to grupa do zadań specjalnych, którą założono w 1977 roku na skutek tragicznych wydarzeń podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku.

Wszystkie szczegóły na temat nowych operatorów poznamy podczas imprezy Six Invitational (3-5 lutego 2017 roku), lecz już teraz  scenarzystka R6 Farah Brixi opowiedziała o tym, co zainspirowało autorów podczas tworzenia jednej z postaci. To Ryad Ramírez Al-Hassar, pseudonim Jackal.

– Jackal będzie uosabiał sprawność oddziałów podczas działania na trudnym terenie, ponieważ operator ten specjalizuje się w operacjach wymierzonych w kartele narkotykowe. Jackal przeszedł wyczerpujące szkolenia survivalowe, brał udział w programach taktycznej nawigacji na pustyni oraz specjalistycznych szkoleniach dla nurków bojowych – i to właśnie daje mu przewagę nad przeciwnikami.

Ramírez wyposażony jest w C7E oraz PDW9 w charakterze broni podstawowej, a jego broń dodatkowa to ITA 12S oraz USP40.

Rainbow Six Siege – pierwsze spojrzenie na nową mapę. Witamy na słonecznej Ibizie

Ubisoft informował już wcześniej, kiedy zobaczymy prezentację nowej mapy do Rainbow Six Siege (wszystko przypominamy poniżej). Dzisiaj możemy natomiast zerknąć na teaser miejscówki, która przeniesie graczy na skaliste wybrzeże hiszpańskiej wyspy Ibiza.

Nowa mapa otrzyma nazwę Coastline (Linia Brzegowa) i jest tworzona z myślą o trybach PVP i PVE. Przygotujcie się na nocne bary rozświetlone neonami oraz pozostałości po wieczornych imprezach na wolnym powietrzu, z których słynie Ibiza. Za dnia czekają nas z kolei upały oraz mgliste popołudnie.

Filmik wrzucamy poniżej, a jak zaznaczają deweloperzy, pokazana na nim lokacja to jedynie część tego, co przyniesie ze sobą DLC Operation Velvet Shell. Pamiętajcie, że dodatek wprowadzi również dwóch kolejnych operatorów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: