Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 znika z PS Store. Sony zwraca pieniądze za grę

Cyberpunk 2077 znika ze sklepu PlayStation Store na czas nieokreślony. Sony i CD Projekt potwierdzają, że gracze otrzymają zwrot pieniędzy.

Premiera Cyberpunka nie należy do najbardziej udanych w historii CD Projektu. Gracze konsolowi są wściekli na polskiego producenta ze względu na masę błędów i problemy z optymalizacją, co nie powinno dziwić patrząc na aktualny stan techniczny gry.

Dodatkowo posiadacze produkcji na PlayStation 4 mieli spory problem z uzyskaniem zwrotu pieniędzy. Sprawa została jednak w końcu wyjaśniona, ale przybrała zupełnie niespodziewany obrót.

Sony zdecydowało się na tymczasowe usunięcie Cyberpunka 2077 ze sklepu PlayStation Store. CD Projekt wystosował specjalne ogłoszenie dla inwestorów.

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.

Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.

Ogłoszenie CD Projektu

Dodatkowo decyzję potwierdziło Sony na swojej stronie. Wydawca potwierdza również, że chętni gracze otrzymają zwrot pieniędzy bez większych komplikacji.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że decyzja zapadła po konsultacji CD Projektu z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment. Oznacza to, że być może taki ruch był niezbędny do zagwarantowania graczom zwrotów pieniędzy. Sony ma bardzo restrykcyjną politykę zwrotów i być może usunięcie gry z PS Store było konieczne, aby gracze mogli otrzymać swoje pieniądze spowrotem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się