Więcej nowości do Cyberpunk 2077? CD Projekt RED mogło nie powiedzieć ostatniego słowa

Cyberpunk 2077 może dostać więcej zawartości | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Istnieje szansa, że Cyberpunk 2077 otrzyma delikatne usprawnienia, nawet mimo to, że twórcy oficjalnie zakończyli wydawanie nowej zawartości.

Po gigantycznej liczbie aktualizacji polskie hitowe RPG jest jedną z najlepszych gier obecnej generacji. Pod kątem fabuły, budowania świata i przedstawionych postaci mówimy o absolutnej topce, choć na premierę było ciężko. Nic dziwnego, że CD Projekt RED łatał go przez taki czas.

Tylko teraz deweloperzy już skończyli. Oficjalnie gra nie otrzyma więcej nowej zawartości, także nie liczcie na kolejne DLC, czy nawet kompletnie zmieniające rozgrywkę i doświadczenie łatki w stylu aktualizacji 2.0. Nie oznacza to jednak, że w grze nie pojawi się więcej drobnych ulepszeń czy usprawnień. Wszystko zależy bowiem od własnej inicjatywy deweloperów.

Cyberpunk 2077 bez większych nowości

W rozmowie ze Stephenem Totilo reżyser gry Gabe Amatangelo przyznaje, że teraz głównym obiektem zespołu jest rozwijanie kolejnego Cyberpunka. Część osób została oczywiście przesunięta do prac nad Wiedźminem 4, ale równocześnie powstaje kilka projektów. Tym samym więcej dużych nowości w grze nie będzie, chyba że twórcy stwierdzą, że coś będzie warte zachodu. Wszystko zależy od inicjatywy pojedynczych członków zespołu, którzy nadal mogą dawać swoje pomysły.

Możliwe, że tu czy tam pojawi się jakaś inna drobnostka, po prostu dlatego, że podczas zabawy z różnymi rzeczami czasami odkrywasz coś, co nie stanowi dużego ryzyka. Albo jest łatwe do zintegrowania. Albo niektórzy deweloperzy mają pewne pomysły. Wtedy przynoszą to do mnie. Mówię: “W porządku, ufam ci, że nie będzie to kolidować z twoją inną pracą… Więc spróbujmy”.

– zaznacza reżyser produkcji

Wtedy, w ramach ulepszenia gry, takie rzeczy faktycznie mogą do niej trafić. Zgaduję jednak, że część z tych pomysłów doczeka się rozwinięcia w powstającym aktualnie sequelu o roboczej nazwie Projekt Orion.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie