Wiedźmin 4 w fazie pełnego rozwoju. Nowy Cyberpunk z elementami multiplayer

Wiedźmin 4 w fazie pełnego rozwoju w 2024 roku | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

To genialne wieści dla wszystkich fanów gier CD Projekt RED. Wiedźmin 4 w 2024 roku ma wejść w fazę pełnego rozwoju. Z kolei Cyberpunk 2077 Orion zaoferuje elementy gier multiplayer.

Zapewne jest tu wielu graczy, którzy nie mogą doczekać się premiery nowego Wiedźmina. Czwarta już część cyklu ma stanowić początek nowej sagi, a o grze jest niezwykle głośno jeszcze na długo przed jej premierą. Magazyn Reuters przekazuje niezwykle pozytywne wieści, bo tytuł już niebawem wejdzie w fazę pełnego rozwoju.

Wiedźmin 4 nabiera impetu w 2024 roku

Jak donosi Reuters, CEO CD Projekt RED Adam Badowski przyznał dziennikarzom, że Wiedźmin 4 w 2024 roku ma wejść w pełną fazę rozwoju. Oznacza to, że gra wyjdzie z etapu koncepcji, po czym rozpocznie się jej właściwa produkcja. Oznacza to także, że nad tytułem pracować ma około 400 deweloperów, co stanowi naprawdę sporą liczbę.

Chcielibyśmy, aby do połowy roku przy projekcie pracowało około 400 osób.

– stwierdził powiedział Badowski

Na razie czwarta część cyklu nie ma daty premiery ani innych szczegółów, prócz faktu, że najpewniej wcielimy się w wiedźmina ze szkoły rysia. CD Projekt RED nadal nie podzielił się planowanym debiutem gry, ale według analityków mówimy o premierze w okolicach 2026-27 roku.

Nadal studio rozwija również Cyberpunk 2077 Orion, czyli pełnoprawną kontynuacją ostatniego hitu osadzonego w cyberpunkowym uniwersum. Gra niedawno również ruszyła z kopyta, ale w 2024 roku jej produkcja ma rozwinąć się jeszcze bardziej. Nad tytułem do końca bieżącego okresu pracować ma około 80 deweloperów. Oznacza to, że na razie większość swoich sił CDPR popycha w kierunku Wiedźmina.

Co ciekawe, nowy Cyberpunk ma zaoferować „elementy multiplayer”, jak donosi Reuters. Nie znamy jednak szczegółów, więc to jedyne informacje, jakie dostaliśmy. W rozwoju obydwu tytułów pomóc może AI; CDPR stworzył specjalny zespół w tym celu. Firma nie chce jednak opierać się wyłącznie na sztucznej inteligencji, a jedynie skorzystać z niej jako z formy pomocy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie