Gracze dzielą się zdjęciami 18+ z Cyberpunka 2077 w ramach specyficznego protestu

Cyberpunk 2077 na Reddicie zalewany materiałami wyłącznie 18+
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Admini Reddita podobno nie są zadowoleni z tego, że wątek o Cyberpunk 2077 oznaczony jest jako NSFW. Gracze w ramach protestu dzielą się zdjęciami swoich V i nie tylko…

Reddit to bardzo specyficzne miejsce w sieci, w którym możemy poznać ciekawych ludzi, poszerzyć nasze pasje, dowiedzieć się czegoś o świecie albo… wręcz przeciwnie. Nie każdy internauta korzystają z tego portalu jest jednak degeneratem i część całkiem sensownie zdaje sobie sprawę z tego, że ostatnie zmiany na platformie nie należą do oczekiwanych przez społeczność.

Tym razem sytuacja nie tyczy się bezpośrednio buntu przeciwko podniesieniu cen za API Reddita. Ku przypomnieniu – władze portalu postanowiły podnieść ceny dla deweloperów zewnętrznych za użytkowanie API strony. W praktyce oznacza to po prostu uśmiercenie wielu zewnętrznych aplikacji i narzędzi. Wiele wątków zaczęło specyficzny strajk. Moderatorzy niektórych z nich oznaczają je jako “NSFW” (Not Safe For Work), czyli tylko dla dorosłych. W praktyce takie oznaczenie usuwa możliwość reklamowania wątku, a co za tym idzie – ten nie zarabia ze szkodą dla samego Reddita. Jednym z takich wątków jest właśnie największy dotyczący Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 tylko dla dorosłych, więc czemu Reddit nie może być?

Tyle że wtedy zdarzyło się coś dziwnego (za Kotaku). Podobno administratorzy strony poprosili moderatorów r/cyberpunkgame o wycofanie tej zmiany i powrócenie do oznaczenia “dostępne dla wszystkich”. Graczom się to nie podoba i mają w tym sporo racji. W końcu sama gra dostępna jest wyłącznie dla dorosłych, przedstawia wiele brutalnych, erotycznych i kontrowersyjnych scen i treści, w tym m.in. dekapitacje wrogów, motywy samobójstwa czy bardzo szczegółowe sceny seksu. Dlatego społeczność nie rozumie, czemu wątek ma nie być oznaczony jako NSFW, skoro sama gra taka jest.

I się zaczęło… gracze zaczęli dosłownie zalewają Reddita Cyberpunk 2077 zdjęciami swoich przyrodzeń (męskich czy żeńskich), chwalą się nagimi postaciami, które wykreowali czy niekiedy nawet dzielą się niektórymi scenami z anime Edgerunners. Treści wyłącznie dostępne dla dorosłych, dlatego uprzedzam, że młodsi gracze nie powinni aktualnie tam wchodzić (a co dopiero grać w grę!). Wszystko oznaczono jako NSFW, więc skutecznie pokrywające się z zarządzeniem moderatorów, którzy wraz z graczami chcą pokazać adminom, że nie dadzą sobie lecieć w kulki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie