Z Widma Wolności do nowego Cyberpunka? CD Projekt RED wyznaczył reżysera gry

Cyberpunk 2077 Orion - prace nad kontynuacją oficjalnie ruszają
Newsy PC PS5 Xbox Series

Cyberpunk 2077 Orion prowadzony będzie przez Gabe’a Amatangelo, reżysera nadchodzącego DLC Widmo Wolności. Co to oznacza dla samej gry?

Kontynuacja Cyberpunka to kwestia odległych lat, ale gracze i tak wyczekują kolejnych informacji o grze. Nie ma się co dziwić, bo na deweloperach ciąży spora presja – muszą stworzyć nie tylko udaną grę, ale i taką, dzięki której fani zapomną o problemach CP77 na starcie. Po części pomóc ma w tym też nadchodzące “mroczne i dystopijne” DLC Widmo Wolności. Niedawno otrzymaliśmy pierwszy gameplay z dodatku, który zwiastuje przede wszystkim klimatyczną rozgrywkę.

Cyberpunk 2077 Orion nabiera kształtów w zespole

Wiemy natomiast, kto został reżyserem wspomnianego projektu Orion. Jest nim Gabe Amatangelo, czyli reżyser nadchodzącego DLC Widmo Wolności. Oznacza to dwie rzeczy – po pierwsze: jeżeli dodatek ukaże się udany, powinniśmy być w miarę spokojniejsi o jakość kontynuacji. Po drugie: zespół najpewniej od razu po wydaniu dodatku przejdzie do prac nad Orionem. Wtedy z pewnością prace ruszą z miejsca i być może w ciągu dwóch-trzech lat usłyszmy o grze coś konkretniejszego.

Informacje o obsadzeniu Amatangelo pochodzą od Jasona Schreiera, który przeprowadził wywiad z samym zainteresowanym w trakcie ostatnich wydarzeń gamingowych.

Jest tu też mała ciekawostka: Amatangelo, który rozpoczął pracę w 2020 roku i został reżyserem Widma Wolności rok później, powiedział mi, że po tym wyreżyseruje sequel Cyberpunk 2077.

– informuje Jason Schreier

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że CD Projekt RED ma wielkie ambicje w związku z samym DLC. Dali deweloperom “czystą kartę”, aby mogli oni stworzyć dodatek na własnych warunkach i w ten sposób “odkupić” winy Cyberpunk 2077. Oby się udało!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie