Cyberpunk 2077: Widmo Wolności na pierwszym gameplayu. Klimat wylewa się z ekranu

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności na pierwszej rozgrywce [WIDEO]
Newsy PC PS5 Xbox Series

Już możemy zapoznać się z pierwszym niezwykle klimatycznym gameplayem z Cyberpunk 2077: Widmo Wolności. Gra faktycznie prezentuje się świetnie.

Widmo Wolności, czyli pierwsze (i najpewniej ostatnie) tak duże DLC do Cyberpunk 2077 zapowiada się na spełnienie marzeń fanów podstawowej wersji gry. To spore wydarzenie, bo nie chodzi wyłącznie o nową fabułę, lokacje i postacie. To też mnóstwo zmian względem podstawowej wersji gry (niestety również dotyczą wyższych wymagań na PC), o których szerzej przeczytacie w tym miejscu.

W międzyczasie dostaliśmy jednak pokaz oczekiwanego DLC w formie pierwszego konkretnego fragmentu rozgrywki. Z góry zaznaczę, że nie ma sensu nastawiać się na coś szczególnie wyjątkowego, bo twórcy pokazują jedynie jedną lokację z Dogtown – nowej dzielnicy Night City. Tyle że wszystko tu jest aż przesycone klimatem. Gra wydaje się o wiele bardziej mroczna. To akurat nie powinno dziwić, skoro trafimy do “tej najgorszej” dzielnicy.

Paweł Sasko z CD Projekt RED opowiada o nowościach i ideach, którymi kierowali się twórcy dodatku. Wygląda na to, że CDPR wreszcie mogło wypuścić taką grę, jaką chciało, a z wielu powodów “podstawka” na premierę nie była aż tak dopracowana. Na razie jednak lepiej powstrzymać entuzjazm, bo jesteśmy dopiero przed premierą. Tę wyznaczono na 26 września 2023 roku. DLC ukaże się w wersji na PC, Xbox Series X i S oraz PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie