Cyberpunk 2077 Orion we wczesnej fazie rozwoju. Dołączyli twórcy Mortal Kombat, Hitman i nie tylko

Cyberpunk 2077 Orion - wielkie nazwiska w zespole | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Prace nad Cyberpunk 2077 Orion nabierają tempa. CD Projekt RED pochwaliło się nowymi członkami zespołu odpowiedzialnego za stworzenie produkcji.

Niedawno CD Projekt RED chwaliło się, że prace nad kontynuacją Cyberpunka 2077 oficjalnie ruszają. Gra o kryptonimie Orion ma ponadto zaoferować istotne elementy multiplayer. Teraz dowiedzieliśmy się, że w zespole twórców znalazło się miejsce dla weteranów branży.

Cyberpunk 2077 Orion idzie coraz lepiej

W komunikacie prasowym CD Projekt RED wyjaśnia, że projekt o kryptonimie Orion znajduje się obecnie w bardzo wczesnej fazie produkcji. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, iż prace faktycznie postępują. Do zespołu dołączyli weterani gamedevu, związani w przeszłości z tak wielkimi markami jak Hitman, Mortal Kombat czy Diablo. Deweloperzy już i tak mogą pochwalić się sporymi zasługami, bo znajdziemy wśród nich m.in. Gabriela Amatangelo (reżysera gry), Pawła Sasko (współreżysera), Igora Sarzyńskiego (dyrektora kreatywnego) czy Sarah Grümmer (Acting Lead Quest Designer).

CDPR potwierdziło również, że do zespołu w Bostonie, gdzie powstaje Cyberpunk 2077 Orion, dołączyli kolejni pracownicy. O kim konkretnie mówimy?

Oni dołączyli do twórców nowego Cyberpunka

  • Dan Hernberg dołącza do zespołu jako producent wykonawczy. Dan pracował wcześniej jako szef produkcji w Amazon Games, szef produkcji i zarządzania produktem w Panic Button oraz główny menedżer produktu w Blizzard Entertainment – i przyczynił się między innymi do powstania takich tytułów jak New World, Apex Legends i Diablo III.
  • Ryan Barnard był w przeszłości dyrektorem ds. gier w Massive Entertainment i Ubisoft, a także dyrektorem ds. rozgrywki w firmie IO Interactive, która stworzyła grę Hitman. Będzie on wnosił swój wkład jako dyrektor ds. projektowania.
  • Alan Villani dołącza do zespołu Project Orion jako dyrektor ds. inżynierii, wcześniej wykorzystując swoją wiedzę techniczną jako wiceprezes ds. technologii w różnych produktach WB Game, w tym kierownictwo techniczne nad kilkoma tytułami Mortal Kombat.
  • Anna Megill jest wielokrotnie nagradzaną pisarką i autorką z 20-letnim doświadczeniem w branży gier wideo. Dołącza do Project Orion jako główny scenarzysta, mając na swoim koncie wkład narracyjny w takie tytuły jak Control (Remedy), Dishonored: Death of The Outsider (Arkane), Avatar: Frontiers of Pandora (Ubisoft Massive), Guild Wars 2 (ArenaNet) i nadchodzące Fable (Playground Games).
  • Alexander Freed jeszcze bardziej wzmocni pisanie dla Project Orion. Autor bestsellerów New York Timesa, projektant narracji i scenarzysta komiksów z ponad 15-letnim doświadczeniem w pisaniu gier, pracował wcześniej jako główny scenarzysta w BioWare, między innymi nad Star Wars: The Old Republic. Pisał również i konsultował się z różnymi dużymi studiami, w tym DICE, Obsidian Entertainment, Wizards of the Coast i 20th Century Fox’s games division FoxNext.

Obecnie firma szuka kolejnych współpracowników do oddziałów w Bostonie i Vancouver. Zainteresowani mogą oczywiście wysyłać swoje CV poprzez ogłoszenia w internecie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie