Prace nad Cyberpunk Orion oficjalnie ruszają

Cyberpunk 2077 Orion - prace nad kontynuacją oficjalnie ruszają
Newsy PC PS5 Xbox Series

Najwyraźniej bostoński oddział CD Projekt RED już rozpoczyna konkretne prace nad Cyberpunk 2077 Orion, czyli kontynuacją cenionego RPG-a.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o nowym Cyberpunku i innych, niezwykle ambitnych planach CD Projekt RED. Wiemy, że obecnie deweloperzy skupiają się przede wszystkim na Wiedźminie 4, a potem przyjdzie czas na remake „jedynki”. Gdzieś tam w międzyczasie powstaje również projekt Orion, czyli nowa część Cyberpunka. Niedawno studio przyznało, że gra wkroczyło w etap koncepcyjny, ale teraz prace mogły ruszyć z kopyta.

Dowodzą tego wpisy dwóch kluczowych członków zespołu, którzy oddelegowani zostali do prac nad sequelem. Igor Sarzyński, czyli reżyser narracji i Paweł Sasko, reżyser questów, pochwalili się na Twitterze, iż dotarli już do nowego biura firmy w Bostonie. Jednocześnie obaj poruszają temat Oriona w swoich wiadomościach, co może podsycać zainteresowanie fanów.

Tak dobrze być z powrotem w biurze – już w zaśnieżonym Bostonie! Nasz główny zespół prowadził ekscytujące dyskusje na temat kolejnej gry Cyberpunk 2077. Uwielbiam ten zespół i nasze dystopijne IP!

– opisuje Paweł Sasko

Pierwszy dzień w biurze w Bostonie! Miło było spotkać starych znajomych i oficjalnie rozpocząć naszą podróż z Orionem. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym projektem i jestem pewien, że możemy uczynić go czymś wyjątkowym. 2077 był tylko rozgrzewką!

– czytamy we wpisie Igora Sarzyńskiego

Skoro więc bostoński zespół dostał już wsparcie tak kluczowych pracowników, prace nad Orionem z pewnością nabiorą teraz tempa. Oznacza to, że nie tylko oficjalnie ruszyły, ale teraz rozpoczynają się rozmowy na temat kształtu gry i kierunku narracji. Oczywiście nie liczcie na to, że o tytule w najbliższym czasie będzie wiadomo coś więcej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie