Ktoś kupił skina do CS:GO za ponad 1,5 mln złotych. Najdroższa broń w historii gamingu?
CS:GO cieszy się niesłabnącą popularnością, tak samo, jak i czasami niebotycznie drogie skórki do broni w grze. Ktoś właśnie przeprowadził jedną z największych transakcji w historii.
Po zapowiedzi CS2, fani serii oszaleli i wszyscy wspólnie czekają na debiut dość nieoczekiwanej kontynuacji. Atmosferę podgrzewa także informacja, wedle której Valve obiecało, że wszelkie skiny i wyposażenie z Global Offensive przeniesie się do “dwójki”. W związku z tym i tak szalenie popularny rynek eksplodował. Niektóre skiny zaczęły osiągać gigantyczne ceny. Niedawno przeprowadzono w końcu gigantyczną transakcję.
CS:GO ze skórką wartą ponad 1,5 mln złotych
Teraz sytuacja się powtórzyła, ale jest jeszcze bardziej “epicko”. Nowa transakcja, którą zaaranżował znany handlarz CS:GO zipeL, opiewa na około 500 tys. dolarów. To gigantyczna suma, zwłaszcza że dotyczy tak naprawdę dwóch skórek – do karabinu oraz noża. To jednak oklejony AK-47 okazał się najpewniej najdroższym skinem sprzedanym nie tylko w CS-ie, ale również w historii gamingu w ogóle (za Dexerto).
Sam skin nie jest nawet ładny. Tyle że nie musi być, bo nie o sam wygląd chodzi, a o dodatki i rzadkość. Ten “kałach” ma cztery holograficzne naklejki zespołu Titan, które warte są około 60 tys. dolarów za sztukę. Do tego jest w bardzo rzadkiej edycji, która wywindowała cenę aż tak w górę. Malowanie w stylu “Case Hardened” wraz ze wzorem o numerze 661 było właśnie kluczem do osiągnięcia ceny rzędu 400 tysięcy dolarów (ok. 1,7 mln złotych). Eksperci od skinów są zdania, że jest to nie tylko najbardziej pożądana wersja skórki, ale i najrzadsza. Co ciekawe, mowa o stanie “lekko używanym”, bo nie istnieje “fabrycznie nowa”.
Drugim przedmiotem transakcji okazał się nóź Karambit Case Hardened „Blue Gem”, za który ktoś zapłacił dodatkowe 100 tys. dolarów. Kto wydał tyle kasy na te skórki? Otóż pewien gracz z Chin, który w swoim ekwipunku może pochwalić się innymi skinami wartymi fortunę. Zapewne to kolekcjoner albo handlarz, który liczy na to, że po premierze CS2, ceny pójdą w górę jeszcze bardziej.