CS:GO bije rekordy po zapowiedzi Counter-Strike 2. Gracze tłumnie wracają do gry

Counter-Strike 2 spowodował nowe rekordy w CS:GO
Newsy PC

CS:GO znów cieszy się gigantycznym zainteresowaniem. “Winnym” jest w tym przypadku Counter-Strike 2. Tuż po zapowiedzi gry, do CS-a wróciło wielu graczy.

CS2 jest czymś, co dzieje się naprawdę. Przy okazji niedawnej zapowiedzi poznaliśmy mnóstwo szczegółów o grze, zmianach i niemałej rewolucji, jaka czeka cały świat esportu. Możemy być także pewni dwóch rzeczy – CS3 najpewniej nigdy nie powstanie (fuj, ta “trójka” w tytule!), a CS:GO znów wrócił do grona bijących rekordy tytułów na Steam. Trochę czasu minęło, ale pozycja znów cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Jeżeli postanowicie zajrzeć na zakładkę CS:GO na SteamDB, Waszym oczom najpewniej ukaże się zupełnie nowy rekord, który niedawno gra osiągnęła. W ciągu ostatnich 24 godzin (w chwili pisania artykułu, rzecz jasna) kultowy CS przebił kolejną barierę jednoczesnej liczby graczy na Steam. Jak podają statystyki SteamDB, mowa aż o 1 519 457 graczach.

Nowy rekord zastąpił tym samym poprzedni, który padł w kwietniu 2020 roku, tuż na samym początku globalnej pandemii. Wtedy również nie było zaskoczenia. Praktycznie wszędzie obowiązywał lockdown, a ludzie w większości nie wychodzili z domu. W ten sposób CS, który w 2018 roku przeszedł na model free-to-play mógł cieszyć się szczytem swojej popularności. Aż do teraz.

Oczywiście w międzyczasie nie można było narzekać, a gra wciąż przyciągała do siebie kolejnych graczy. Praktycznie nigdy liczba graczy nie spadła poniżej 400 tys. graczy, co i tak jest imponującym wynikiem. Na szczęście Counter-Strike 2 może mieć wszystko to, czego gracze CS:GO oczekują. Tytuł ma spore szanse na przyciągnięcie przed ekrany jeszcze więcej zainteresowanych. Tym bardziej że wydany ma zostać w formie darmowej aktualizacji do Global Offensive.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie