Decyzja Ubisoftu nie spodoba się Polakom. To cios, by ratować Rainbow Six Siege

Ubisoft podejmuje ryzykowną decyzję.

Zapewne wielu z Was ucieszyło się kilka miesięcy temu z faktu, że Rok 2 w Rainbow Six Siege będzie zawierał polski sezon. Jak się teraz okazuje, nic z tego.

Ubisoft informuje o wprowadzeniu do Rainbow Six Siege tzw. Operacji Health, której celem jest poprawa głównych elementów produkcji, by zbudować solidną podstawę na przyszłość. Operacja Health potrwa aż trzy miesiące, zatem oznacza to zmiany w rozkładówce roku drugiego. Niestety padło na polski sezon, który wypada z kalendarzyka, by zrobić miejsce dla wspomnianej operacji naprawczej Rainbow Six Siege.

Jak czytamy na oficjalnej stronie strzelaniny:

Operacja Health będzie się opierać na wprowadzaniu zmian krok po kroku oraz nowej filozofii trzyetapowego rozwoju gry, co pozwoli nam na stopniowe wprowadzanie nowych elementów. Na przykład jednoetapowy matchmaking zostanie najpierw opublikowany na technicznym serwerze testowym (TTS), potem na PC, a wreszcie, gdy będzie już gotowy, na Xbox One oraz PS4.

Operacja Health w Rainbow Six Siege

Ponieważ Operacja Health przesunęła nasz sezon, którego akcja toczy się w Hong Kongu, musieliśmy zmienić nasz plan działań na Rok 2. Hong Kong zostanie wydany w sierpniu jako element Sezonu Trzeciego, a Korea Południowa w listopadzie podczas Sezonu Czwartego. Polska nie ma już poświęconego sobie sezonu, ale nasi operatorzy z GROM-u zostaną wprowadzeni na początku Sezonu Trzeciego i Czwartego.

Operacja Health w Rainbow Six Siege

Jak zatem widzicie, element polski zostanie w Rainbow Six Siege i otrzymamy dwóch operatorów GROM, lecz na mapę w Polsce oraz sezon poświęcony biało-czerwonym nie ma co liczyć.

Polska mapa nie zostanie opublikowana, ale wciąż do gry trafi dwójka polskich operatorów – jeden wraz z Hong Kongiem i jeden wraz z Koreą Południową. Powodem anulowania sezonu polskiego jest skupienie się na kondycji gry, a nie na dodawaniu do niej nowej zawartości – wyjaśnia deweloper.

Dlaczego Ubisoft anulował polski sezon, a nie Hong Kong albo Koreę Południową? Deweloper tłumaczy, że nie anulowaliśmy Hong Kongu, ponieważ wykonaliśmy już sporą część prac z nim związanych. Plan na Koreę Południową pozostał niezmieniony w wyniku oceny potrzeb i możliwości naszego zespołu.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów i konkretów odnośnie konsekwencji wprowadzenia Operacji Health oraz przeczytać odpowiedzi na rodzące się pytania, zajrzyjcie na tę stronę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.