PS5 z padem DualSense

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

3 komentarze

Cena PS5 we francuskim Carrefourze. Ponownie jest całkiem tanio

Od czasu do czasu w internecie pojawiają się nieoficjalne dane dotyczące ceny PS5, które pochodzą m.in. z wycieków ze stron sklepów. Kolejną taką informację serwuje graczom francuski Carrefour.

Zgodnie z danymi na tej stronie, PlayStation 5 w wersji standardowej miałoby kosztować 499 euro, a w wersji bez napędu – 399. W przeliczeniu na polską walutę daje to odpowiednio niecałe 2200 i 1760 złotych.

Taką ceną nie pogardziłby chyba nikt. To kwota porównywalna do tych z innych nieoficjalnych wieści, co trochę uwiarygadnia przeciek. Z drugiej strony jednak do tej pory słyszeliśmy też o znacznie większych wartościach, takich jak na przykład 3000 złotych – dlatego z wczesnym entuzjazmem należałoby się jeszcze wstrzymać do momentu ujawnienia dokładnej ceny przez Sony.

Tego przedsiębiorstwo jeszcze nie zrobiło – i nie wiadomo, kiedy to zrobi. Tak samo jak nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje system. Na razie ujawniono jedynie, że trafi on do rąk graczy w okresie świątecznym 2020.

Natomiast ostatnio japoński producent zdradził chociażby informacje dotyczące kompatybilności nowego PlayStation z urządzeniami z PS4. Poznaliśmy też szczegóły w kwestii wydarzenia State of Play. Ma ono odbyć się już w ten czwartek; Sony zastrzegło jednak, że nie pojawią się tam żadne większe ogłoszenia dotyczące PS5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się