CD Projekt kupuje amerykańskie studio od indyków

CD Projekt - maskotka studia
Newsy PC

CD Projekt poinformowało, że inwestuje w amerykańskie studio deweloperskie The Molasses Flood. Polska spółka ma zamiar nabyć 60 procent udziałów tej firmy.

The Molasses Flood zostało założone w 2014 w Bostonie. Zespół, który składa się z weteranów branży gamingowej, ma na swoim koncie takie indyki jak chociażby The Flame in the Flood i Drake Hollow. CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy inwestycyjnej. Amerykanie będą współpracować z polskim deweloperem, ale pozostaną niezależni.

Co ciekawe, The Molasses Flood ma pracować nad jakimś odrębnym tytułem związanym z jedną z istniejących gier CD Projektu. Na razie nie ujawniono, czy chodzi o Wiedźmina, czy o Cyberpunka. Zapewne więcej szczegółów poznamy wkrótce. Natomiast teraz na Twitterze bostońskiego studia pojawiła się informacja, że poszerza ono swoje szeregi.

Przy okazji warto wspomnieć, że ostatnio informowaliśmy o innym ogłoszeniu od CD Projektu. Kilka dni temu spółka ogłosiła, że current-genowe wydania gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 trafią do graczy dopiero w przyszłym roku. CP 2077 w wersji na obecną generację ukaże się w I kwartale, a Wiedźmin 3 w II kwartale 2022.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie