GOG wraca do korzeni. Fani klasyki, macie powód do radości

GOG - grafika
PC

W zeszłym roku CD Projekt potwierdził, że platforma GOG przyniosła straty i przyszła pora na pewne zmiany. Ich efekty zaczynają być widoczne.

Platforma CD Projektu wraca do swojej bazowej działalności, a więc do dystrybucji, popularyzacji i zwiększania dostępności klasycznych gier. Taki był pierwotny zamysł sklepu, ale z czasem jego koncepcja się zmieniła i GOG zaczął przypominać bardziej klasyczne platformy dystrybucji gier.

Najnowszym krokiem w celu wzmocnienia „klasycznej” oferty platformy jest wprowadzenie tagu „Good Old Game”. Znajdziemy w nim najbardziej kultowe produkcje, klasyki sprzed wielu lat oraz tytuły, które zapoczątkowały nowe gatunki. Jeśli lubicie wracać do gier sprzed lat lub chcecie nadrobić kilka kultowych pozycji, warto rzucić okiem.

To najpewniej dopiero początek zmian na GOG-u. Firma chce, aby kolejne klasyki zyskały drugie życie i nie zdziwię się, jeśli wkrótce ujrzymy inne nowości na platformie.

Dlaczego zdecydowaliśmy się pójść w tym kierunku? Ponieważ wierzymy, że celebrowanie i zachowanie klasycznych gier jest ważne. Potrafią one łączyć pokolenia. Potrafią wywoływać nostalgię. Mogą nas uczyć o tym, co było przed nimi i co ukształtowało gry, którymi cieszymy się dzisiaj. Zasługują na to, by o nich pamiętać i by każdy mógł się nimi cieszyć.

– czytamy na stronie sklepu

Moim zdaniem powrót do skupiania się na klasykach to świetny ruch. Choć baza graczy, którzy regularnie ogrywają kultowe gry nie jest zbyt duża, to jest to nisza, o której szkoda by było zapomnieć. Klasyczne produkcje zasługują na pozostanie w pamięci graczy – dotyczy to nawet tych mniej udanych tytułów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie