CD Projekt może być pierwszą spółką z branży gier, którą zobaczymy w giełdowej ekstraklasie

Analitycy wróżą…

Niedawno pisaliśmy o giełdowym rekordzie spółki CD Projekt, a dzisiaj mamy dla Was kolejną informację prosto z warszawskiego parkietu.

Jak czytamy na łamach Pulsu Biznesu, polska firma ma szansę na wejście do grupy WIG 20. Jeśli przewidywania się spełnią, będzie to pierwsza spółka z branży gier, która tego dokona!

Skoro CD Projekt wszedłby do grona 20 największych, to naturalnie ktoś musiałby WIG 20 opuścić. Według analityków, z indeksu może zniknąć przedstawiciel branży informatycznej – Asseco Poland.

12 premier gier na obecny tydzień. Piłka nożna, 2x wyścigi, oczekiwane RPG, powrót wielkiej marki…

Zakładając niewielkie zmiany cen, CD Projekt jest na drodze do zastąpienia Asseco w WIG20. W tym momencie nie widzimy wielkich szans na inne zmiany w portfelu blue chips — napisał Michał Sopiel, analityk DM BZ WBK w raporcie.

Widzimy też szansę dla CD Projektu na wejście do WIG20 w marcowej rewizji. Spółka przy obecnej cenie i udziale w obrotach byłaby na pograniczu progu wejścia. Jeżeli do tego dojdzie, walka o utrzymanie się w indeksie rozegra się pomiędzy mBankiem i Tauronem — twierdzi z kolei Maciej Marcinowski z Trigon DM.

Więcej na ten temat przeczytacie w publikacji Pulsu Biznesu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.