CD Projekt RED szykuje dwie wysokobudżetowe gry jednocześnie

Wiedźmin 3 od CD Projekt RED - next-genowy Geralt
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

CD Projekt RED w tym roku zamierza przygotowywać dwie duże produkcje jednocześnie. Firma ma ambitne plany na najbliższe lata.

Prezes CD Projekt, Adam Kiciński, potwierdził, że w tym roku Redzi zamierzają rozpocząć produkcję dwóch wysokobudżetowych gier. W planach jest też zatrudnianie kolejnych deweloperów i rozwój oddziału w Vancouver.

Równoległa realizacja dwóch projektów AAA to nasz strategiczny cel na ten rok. Elementem, który w istotny sposób ma wspomóc ten proces jest trwająca transformacja studia zakładająca m.in. sprawniejszy sposób kontroli postępów developmentu danego produktu dzięki pracy w metodologii agile. Dodatkowo zamierzamy zatrudniać nowe, utalentowane osoby, które wesprą nasze zespoły deweloperskie. Nieocenione będzie także wsparcie nowego zespołu w Vancouver, który w kolejnych latach będzie się dynamicznie rozwijać.

– powiedział prezes CD Projekt, Adam Kiciński
Źródło: StockWatch

O jednoczesnym rozwoju marek Wiedźmin i Cyberpunk wspominano też w listopadzie zeszłego roku. Już wtedy dowiedzieliśmy się, że CD Projekt RED zamierza przygotowywać więcej niż jedną wysokobudżetową produkcję.

Poza większymi projektami, CD Projekt RED szykuje też przynajmniej jedną mniejszą produkcję. Zespół od Gwinta pracuje nad oficjalnie ogłoszonym niedawno Project Golden Nekker, czyli kolejnemu wariantowi Gwinta.

Można też przypuścić, że nad jeszcze innym projektem pracuje kupione przez CD Projekt studio The Molasses Flood. Zespół ma zajmować się produkcją gier w ramach marek CD Projektu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie