Wiedźmin 4 lub inna duża gra CD Projektu jest już blisko startu produkcji

Wiedźmin Geralt z Rivii
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wiedźmin 4 i/lub kontynuacja Cyberpunka mogą być już w drodze. CD Projekt wkrótce rozpocznie produkcję kolejnych dużych tytułów.

Potwierdził to prezes spółki, Adam Kiciński. Wspomniał, że w przyszłym roku rozpocznie się równoległa produkcja dużych, wysokobudżetowych projektów. Mają należeć do najważniejszych marek firmy, a więc Cyberpunka i Wiedźmina.

Obecnie skupiamy się na naszych dwóch franczyzach. Obie mają potężny potencjał, dlatego jednym z naszych strategicznych celów jest rozpoczęcie równoległej pracy nad projektami AAA w ramach posiadanych IP, co ma się wydarzyć już w przyszłym roku.

– powiedział Adam Kiciński w rozmowie z Rzeczpospolitą

To, że Wiedźmin 4 jest w planach nie powinno absolutnie nikogo dziwić. Wiemy, że Redzi szykują się do tworzenia kolejnych gier RPG, na co wskazują opublikowane niedawno oferty pracy. Natomiast nie wiemy, czy Cyberpunk otrzyma kolejną dużą grę RPG, czy jednak marka powróci w nieco innej formie.

Dodatkowo CD Projekt przygotowuje nie tylko duże gry. Wiemy, że przejęte niedawno przez spółkę studio The Molasses Flood tworzy mniejszy tytuł osadzony w jednej z posiadanych przez CD Projekt marek. O tej produkcji również wiadomo niewiele poza tym, że powstaje od niedawna.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie