CD Projekt RED chce tworzyć gry na „niespotykaną dotąd skalę”. Firma podsyca emocje

CD Projekt RED
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

CD Projekt RED zamyka powoli pewien rozdział swojej historii i otwiera tym samym kolejny, tym razem jeszcze bardziej spektakularny. Jak zapowiedzieli włodarze firmy, chcą oni skupić się na robieniu gier na wręcz niespotykaną do tej pory skalę. W portfolio firmy znaleźć można kilka szalenie ciekawych projektów, choć priorytetem jest oczywiście to, na co wszyscy czekamy najbardziej.

CD Projekt RED zapowiada rzeczy, które nam się nie śniły

Często to obietnic i zapowiedzi deweloperów trzeba podchodzić z dystansem, ale w przypadku rodzimego studia jakoś tak po ludzki chce się wierzyć. Nic dziwnego, wszak na przestrzeni lat otrzymaliśmy wiele dowodów na to, że nie rzucają oni słów na wiatr. A po stronie CD Projekt RED dzieje się tak dużo, że nierozsądnym byłoby przejść wobec tego obojętnie.

Firma poniekąd właśnie zamknęła ważny rozdział w swojej historii, ogłaszając koniec prac nad grą Cyberpunk 2077. Tym samym moce przerobowe zostały skierowane na zupełnie nowe projekty, o których wiemy stosunkowo niewiele. Najważniejsza informacja to oczywiście Wiedźmin 4, o którym pisaliśmy jeszcze dziś. Firma poinformowała, że połowa deweloperów została już oddelegowana do projektu. To jednak nie koniec ciekawych wieści, bo otrzymaliśmy interesującą zapowiedź tego, jakimi projektami będą nowe gry:

Zdecydowanie chcemy kontynuować tworzenie gier i inwestowanie w nie. Chcemy to robić na niespotykaną w historii naszej firmy skalę, pracując nad kilkoma projektami jednocześnie – coś, czego nigdy w historii nie realizowaliśmy na taką skalę.

Piotr Nielubowicz

W rzeczy samej sytuacja w firmie jest nietypowa, ale w pozytywnym znaczeniu. Chodzi bowiem o produkcję kilku pełnoprawnych projektów, które są rozwijane jednocześnie. Do tej pory mogliśmy wyczekiwać jednej wielkiej gry w danym czasie, a teraz mamy przecież na horyzoncie czwartego Wiedźmina, remake pierwszej odsłony czy też sieciową wariację na temat popularnego uniwersum.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie