CD Projekt oraz 11bit studios docenione przez analityków

Wspomniane spółki na najwyższych miejscach rankingu Giełdowa Spółka Roku 2016.

CD Projekt oraz 11bit studios zajęły kolejno pierwszą i druga lokatę rankingu Giełdowa Spółka Roku 2016. Na trzeciej pozycji znalazła się natomiast Wirtualna Polska.

Jak czytamy na łamach serwisu Money.pl, ranking został przygotowany przez Kantar TNS, na zlecenie „Pulsu Biznesu”. W badaniu opinii zapytano 100 analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów z domów maklerskich, TFI, OFE, banków i ubezpieczycieli o to, która giełdowa spółka ma najlepsze perspektywy rozwoju, która najlepszy zarząd, a także o to, która najlepiej dba o relacje z inwestorami. Zebrane odpowiedzi pozwoliły na ułożenie rankingu ukazującego postrzeganie spółek przez osoby, które na co dzień mają realny wpływ na decyzje inwestorów.

Inwestorzy wystawiali noty spółkom w następujących kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju, sukces w 2016 r.

CD Projekt już drugi raz znalazło się na szczycie rankingu. Cieszy również wysoka pozycja 11bit studios, które znamy ze świetnego This War of Mine.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.