This War of Mine za darmo od Ministerstwa Edukacji. Pierwsza w historii gra w kanonie lektur szkolnych

This War of Mine za darmo od Ministerstwa Edukacji. Pierwsza w historii gra w kanonie lektur szkolnych
Newsy PC

This War of Mine oficjalnie ma trafić do kanonu lektur uzupełniających. MEN rozdaje obecnie grę za darmo, wraz z materiałami dydaktycznymi.

Już jakiś czas temu potwierdzono, że produkcja polskiego 11bit Studios stanie się pierwszą w historii Polski grą w kanonie lektur szkolnych. MEN informuje, że This War of Mine wejdzie do toku nauczania już od przyszłego roku. Jest to świetna wiadomość nie tylko dla samych uczniów, którzy będą mogli „uczyć się grając” (no, powiedzmy…). To też bardzo dobry sygnał dla polskich twórców gier wideo, a także przyszłości elektronicznej rozrywki w naszym kraju. Potencjalnie, przynajmniej.

Na rządowej stronie pojawiła się specjalna sekcja „Gry w edukacji”. Oznacza to nowy projekt, dzięki któremu do kanonu lektur omawianych na zajęciach może wejść jeszcze więcej gier wideo. Na ten moment lista jest dość skromna, bo zawiera tylko jedną pozycję, czyli wspomniane już This War of Mine. Niemniej ciekawi mnie, jakie inne pozycje mogłyby tam trafić. Cieszę się jednak z tego, że choć produkcja 11bit przetrze niezbadane dotąd szlaki.

MEIN pochwaliło się, że teraz tytuł pobierzemy za darmo. Dokładnie tak – nie trzeba nic płacić, a pozycję zdobędziemy, udając się na specjalną stronę. Co ciekawe, oprócz samego instalatora i instrukcji, znajdziemy tam także materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Teraz każdy może zapoznać się z proponowanym tokiem nauczania.

Sama inicjatywa jest jak najbardziej świetna, ale wszystko zależy od jej wykorzystania w praktyce. Nie wiemy czy szkoły ochoczo przyjmą ten pomysł i będą omawiać na zajęciach grę wideo. Z pewnością jest to jednak świetny sposób trafienia do młodych ludzi. A temat jest tutaj niezwykle delikatny. W końcu TWoM opowiada o życiu cywili w trakcie wojny. Nasz redaktor niedawno zaproponował, aby każdy doświadczył tej produkcji, choć w dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest czerpać z niej przyjemność.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie