CD Projekt - maskotka studia

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

CD Projekt rozważa kolejne zakupy i wyklucza przejęcie przez inną firmę

Prezes CD Projekt, Adam Kiciński, udzielił wywiadu, w którym został zapytany, czy firma planuje przejąć kolejne studia i czy to możliwe, aby została przejęta przez inny podmiot.

Kiciński nie kryje, że CD Projekt nie będzie bronił się przed przejmowaniem kolejnych studiów. Możliwe są następne przejęcia, choć konkretów na razie brakuje.

W ramach aktualizacji strategii zapowiadaliśmy większą aktywność w obszarze M&A, co potwierdziliśmy w ostatnich miesiącach dwiema transakcjami (The Molasses Flood i Digital Scapes – red. ). (…)
Nie wykluczamy kolejnych tego typu transakcji w przyszłości. Celem naszych akwizycji jest wzmacnianie zespołów deweloperskich i uzyskiwanie dodatkowego wsparcia w realizacji naszej strategii.

– powiedział Adam Kiciński w rozmowie z Rzeczpospolitą

Prezes spółki został również zapytany o możliwe przejęcie przez inną firmę. W tej materii nic się nie zmieniło – CD Projekt chce pozostać w pełni niezależny.

Od lat powtarzamy, że planujemy pozostać niezależni i nie planujemy stać się częścią większego podmiotu. Nie poszukujemy także inwestora strategicznego.

Spółka będzie się więc dalej rozrastać, ale nie przejdzie w inne ręce. O ewentualnych kolejnych przejęciach dowiemy się najpewniej jeśli jakakolwiek akwizycja dojdzie do skutku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%