Zaskakująca decyzja Activision dotycząca producentów Call of Duty: WWII

Wielkie zmiany w zespole odpowiedzialnym za Call of Duty: WWII. Choć założyciele Sledgehammer Games odchodzą ze studia, nadal będą działać w strukturach Activision.

Glen Schofield i Michael Condrey to osoby, które były odpowiedzialne za rozwój Call of Duty: WWII. Tytuł osiągnął ogromny sukces, lecz nieoczekiwanie role obu Panów się zmieniają. Ku zaskoczeniu, odchodzą oni ze Sledgehammer Games.

Szefem studia został natomiast Aaron Halon, który jest obecny w zespole od samego początku. Brał on udział w pracach nad Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Advanced Warfare oraz Call of Duty: WWII. Można zatem powiedzieć, że Sledgehammer Games pozostawiono w dobrych rękach.

A co dalej z duetem, który opuścił zespół deweloperów? Na pewno pozostaną oni w Activision, choć jeśli chodzi o Michaela Condrey’a, nie wiadomo, w jakiej roli.

Glen Schofield pochwalił się natomiast (w wypowiedzi dla serwisu Kotaku), że będzie odpowiadał za poszukiwanie pomysłów na nowe gry.

Przypominamy, że tegoroczna odsłona serii Call of Duty to prawdopodobnie Call of Duty: Black Ops 4.

Call of Duty: Black Ops 4 przełomową częścią serii

Call of Duty: Black Ops 4 wyniesie znaną serię na nowy poziom graficzny. Twórcy gry aktywnie szukają interesujących rozwiązań.

Jest spora szansa na to, że kolejną odsłoną Call of Duty, będzie Black Ops 4. Niedawno poznaliśmy nowe informacje na temat produkcji. Otóż okazuje się, że studio Treyarch szuka osób do pracy przy projekcie, przede wszystkim takich, które będą odpowiadać za stronę graficzną i wniosą nowe pomysły przy projekcie silnika graficznego.

Nie wiadomo, czy chodzi o całkiem nowy silnik graficzny, czy też usprawnienie istniejącego od 2005 roku IW Engine. Do tej pory IW Engine było jedynie aktualizowane, oczywiście z całkiem niezłym skutkiem, ale zawsze jest to praca na starym silniku. Kto wie, czy tym razem Treyarch nie pokusi się o diametralną zmianę i nie wprowadzi całkiem nowego rozwiązania. Gdyby tak się stało, Call of Duty: Black Ops 4 mogłoby sporo namieszać w serii i stać się przełomową odsłoną.

Call of Duty: Black Ops 4 premiera

Do tej pory Activision nie potwierdziło, jakby pracowało z Treyarch nad Call of Duty: Black Ops 4. Informację nieoficjalne zdobył serwis Eurogamer oraz Marcus Sellars z serwisu Nintendo Switch Network. Według tych źródeł, premiera Call of Duty: Black Ops 4 przewidziana jest na ten rok na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i Switch.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.