Nowe Call of Duty jednak trochę jak Battlefield 1, lecz bez braku, za który krytykowano tytuł od EA

Kolejne wieści z frontu.

Call of Duty: WWII zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w dniu 3 listopada tego roku. Tytuł, śladem zeszłorocznego Battlefield 1, również przeniesie nas w okopy, lecz zamiast pierwszej, zafunduje drugą wojnę światową.

Kampania fabularna Battlefield 1 odznaczała się podziałem na rozdziały, w których kierowaliśmy krokami różnych bohaterów. Jak się okazuje, Call of Duty: WWII również nie ograniczy się do sterowania jednym żołnierzem, lecz w odróżnieniu od wspomnianego konkurenta, tytuł będzie posiadał główną postać oraz dwie poboczne, w które wcielimy się epizodycznie. Naszym podstawowym wojownikiem ma być szeregowy Ronald “Red” Daniels z 1 Dywizji 16 Regimentu. W pewnych momentach będziemy mogli jednak pokierować jego kolegą z oddziału, szeregowym Robertem Zuassmanem, a na dodatek wejdziemy w skórę Rosseau, liderki partyzanckiego oddziału Maquis.

Co ciekawe, kobiety znajdą się również w trybie multiplayer Call of Duty: WWII jako grywalne postacie, co potwierdził Michael Condrey poprzez serwis Twitter (PrtSc poniżej). W przypadku Battlefield 1 płeć piękna nie znalazła się na sieciowym froncie, co spotkało się tuż po premierze gry z krytykują środowisk feministycznych i lewicowych.

Studio Sledgehammer Games nie ma jednak nic przeciwko, by panie trochę powojowały. Co Wy na to?

Call of Duty: WWII

Polska miejscem akcji nowego Call of Duty? Jest trop, gracze rozwiązują zagadkę

Branża żyje ostatnimi dniami zapowiedzią Call of Duty: WWII, a Activision daje nam kolejne powody, by jeszcze intensywniej myśleć o nadchodzącej odsłonie słynnej serii. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się zabawa z maszyną do pisania, na której można wpisywać różne kody. Fani CoD oczywiście zaczęli rozgryzać zagadkę i dzielić się swoimi odkryciami na forum Reddit.

Przełomem okazało się zauważenie, że na grafice przedstawiającej zombie-żołnierza, która promuje tryb z nieumarłymi do Call of Duty: WWII, znajduje się tajemniczy szyfr. Jeśli wklepiemy go do wspomnianej maszyny, otrzymamy wiadomość A New Horror Rises oraz dostęp do trzech plików: folderu z dokumentami, obrazu niemieckiego cesarza Fryderyka Barbarossy oraz portretu Młodzieńca autorstwa Rafaela Santi (grafika poniżej).

Zagadka nie została jeszcze w pełni złamana, lecz numer seryjny maszyny do pisania to namiary GPS na położoną we Francji miejscowość Dunkierka. Wizerunek Barbarossy połączono z faktem, że akcja gry rozegra się podczas ataku Niemiec na ZSRR (Operacja Barbarossa), a obraz Młodzieńca… Tutaj sprawa staje się niejasna. Obraz Rafaela Santi został skradziony z Muzeum Czartoryskich w Krakowie w 1945 roku i nie wiadomo do dzisiaj, co się z nim stało. Możliwe, że został wywieziony na teren Niemiec.

Wątek Polski oczywiście rozpala serca – kto wie, czy Call of Duty: WWII nie przeniesie nas również do naszego kraju. Taki epizod byłby naprawdę czymś ciekawym dla polskich graczy. Równie dobrze może to być jednak ślepa uliczka, zatem nie ma co krzyczeć hura!

Portret Młodzieńca autorstwa Rafaela Santi, odkryty w zagadce Call of Duty: WWII.

Twórcy nowego Call of Duty szczerze. „Jesteśmy oddani jednemu celowi”

Call of Duty powraca do największego konfliktu w dziejach wojskowości – tam, gdzie zaczęła się cała seria – do czasów Drugiej Wojny Światowej. 3 listopada Call of Duty: WWII wcieli graczy do 1 Dywizji Piechoty i zabierze w pełną braterstwa i honoru podróż przez fronty Europy z misją, od której zależeć może powodzenie kampanii Aliantów. Nowe Call of Duty to pozbawiony lukru realizm, autentyczność i jednocześnie kinowa intensywność przeżyć na wielką skalę. Poza klasycznymi starciami piechoty, w trybie wieloosobowym gra dostarczy również wielu nowości jeśli chodzi o tryby rozgrywki, system walki i wiele innych rozwiązań – a wszystko to na tle znanych z historii wielkich bitew. Nowy tryb kooperacji – Nazi Zombie – to z kolei nowa, fantastyczna i mrożąca krew w żyłach historia, którą gracze mogą poznać wraz z przyjaciółmi.

– Zespół jest całkowicie oddany jednemu celowi – ukazaniu wstrząsającego wydarzenia jakim była ta wojna w ujęciu ukazującym heroizm i poświęcenie żołnierzy. Przygotowaliśmy bogatą, fabularną kampanię i angażującą rozgrywkę wieloosobową, które ubierają gracza w kamasze i posyłają do walki w świecie, który ugina się pod naporem tyranii. Całość okrasiliśmy pozwalającym oderwać się od wydarzeń historycznych kooperacyjnym trybem Nazi Zombie, który zaskoczy starych fanów i z pewnością zdobędzie wielu nowych – zapewnia Michael Condrey, współzałożyciel i osoba zarządzająca Sledgehammer Games.

Zarys fabularny to jednak nie wszystkie informacje, które dzisiaj trafiły do mediów za pośrednictwem pokazu premierowego.

Złożenie zamówienia na Call of Duty: WWII w przedsprzedaży u wybranych dystrybutorów zapewnia dostęp do Bety, dostępnej w pierwszej kolejności na PlayStation 4, planowanej na dalszą część roku. W przedsprzedaży dostępne są następujące edycje Call of Duty: WWII:

  • Edycja Bazowa i Cyfrowa Edycja Bazowa.
  • Cyfrowa Edycja Deluxe – z Przepustką Sezonową i dodatkami.
  • Edycja Pro – z Przepustką Sezonową Pass, kolekcjonerskim steelbookiem i dodatkami.

Pierwszy oficjalny zwiastun produkcji znajdziecie w tym miejscu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.