Nowy skin w Call of Duty: Vanguard to plagiat? Activision reaguje na oskarżenia

Call of Duty: Vanguard - nowy skin do gry to plagiat?
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wygląda na to, że wydawca Call of Duty: Vanguard ma problem. W sieci pojawiły się oskarżenia o plagiat wraz z mocnymi dowodami.

Artysta Sai Lin twierdzi, że osoba odpowiedzialna za projekt nowej skórki do Vanguard splagiatowała jego pracę z 2019 roku. Chodzi o skórkę Loyal Samoyed, która przebiera standardowego żołnierza w kostium puchatego psiaka.

Witam wszystkich, jestem sailin i jestem artystą, z którego plagiatowano zmierzający do CoD: Vanguard skin Samoyed. Dopiero w momencie ogłoszenia dowiedziałem się, że moja praca została splagiatowana. Mimo, że jestem graczem CoD, jestem bardzo rozczarowany, że moja praca została splagiatowana w ten sposób przez tak dużą firmę jak Activision. Dotarłem do Activision z prośbą o wyjaśnienie i/lub rekompensatę i mam nadzieję, że sytuacja zostanie wkrótce rozwiązana. Jako indywidualny artysta mogę zrobić tylko tyle i muszę o tym mówić głośno, aby takie rzeczy nie powtórzyły się w przyszłości.

– napisał Sai Lin we wpisie na ArtStation

Lin oczywiście poparł swoje słowa konkretnymi dowodami. Artysta zaprezentował porównanie, które ma ukazywać podobieństwa między oryginalnym dziełem autora i projektem nowej skórki.

Plagiat w Call of Duty: Vanguard?
Źródło: Sail Lin

Na szczęście na reakcję wydawcy nie trzeba było długo czekać. Activision edytowało wpis na blogu, w którym zapowiedziano między innymi omawianą skórkę, usuwając wszystkie związane z nią oficjalne materiały. Sai Lin poinformował też na Twitterze, że wydawca Call of Duty skontaktował się z nim w celu wyjaśnienia sprawy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie