Call of Duty: Vanguard z niechlubnym osiągnięciem. Najgorszy wynik od 14 lat w jednym regionie

Call of Duty Vanguard - Arthur Kingsley wskazuje palcem na Ciebie, a w drugiej ręce ma pistolet
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Call of Duty: Vanguard nie jest złą odsłoną serii, a jednak nie przyjęło się specjalnie dobrze w Wielkiej Brytanii. Przynajmniej tak wskazują szacunki sprzedaży.

Gra rozeszła się o 40% gorzej względem Black Ops Cold War w okresie premierowym – podaje GamesIndustry.biz. Sprzedaż pudełkowych wydań tytułu była mniejsza o 26%, a cyfrowych kopii sprzedało się o 44% mniej. Serwis VideoGamesChronicle wskazuje także, że tym samym Call of Duty: Vanguard zaliczyło najgorszą premierę gry z serii CoD w Wielkiej Brytanii od 14 lat.

Oczywiście Activision i tak nie może narzekać na małą popularność tytułu. Mimo niekorzystnego wyniku w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, Vanguard wciąż jest drugą najlepiej sprzedającą się grą na Wyspach. Przebiła ją tylko FIFA 22, choć to raczej nie jest większe zaskoczenie.

Na wynik CoD: Vanguard złożyło się wiele czynników. Ten najistotniejszy to gorący okres premier. W podobnym czasie, co nowy CoD ukaże się Battlefield 2042, a na horyzoncie widać też Halo: Infinite. Premiery trzech gier z najpopularniejszych serii strzelanek rodzą spore pole do zażartej walki o uwagę graczy. Dodatkowo w grę wchodzi też fakt zmiany generacji konsol, pandemia i rzecz jasna umiarkowanie pozytywne recenzje. Vanguard nie zachwyci szefostwa Activision.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie