PlayStation dostanie jeszcze kilka odsłon Call of Duty. Jedna z nich to Warzone 2

Call of Duty: Warzone - grafika
PS4 PS5

Jak zapowiadał Microsoft, marka Call of Duty na razie nie zniknie z konsol PlayStation. Doniesienia wskazują, że na platformy Sony trafi jeszcze kilka odsłon serii, w tym kontynuacja popularnego battle royale.

Na konsolach Sony mają pojawić się przynajmniej trzy odsłony cyklu: Call of Duty 2022 (od Infinity Ward), CoD 2023 (od Treyarch) oraz Warzone 2, które również ukaże się w 2023 roku – czytamy w raporcie Bloomberg. Oznaczałoby to, że nowe odsłony CoD będą pojawiać się na PlayStation przynajmniej do 2023 roku, nawet po domknięciu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Jeśli chodzi o samo Warzone 2, gra ma być po prostu nowym wcieleniem poprzednika. Tytuł to darmowe battle royale, które ukaże się tylko na PC i konsole bieżącej generacji, a więc PS5 i Xbox Series – wskazuje wiarygodny informator, Tom Henderson.

A co z bardziej odległą przyszłością marki? Wieści na temat dalszych odsłon cyklu są rzekomo dość niejasne. Na razie jest trochę za wcześnie, aby wysnuć bardziej konkretne wnioski.

Analitycy twierdzą, że uczynienie CoD marką ekskluzywną dla Xbox byłoby bardzo trudne. Takie praktyki mogłyby zostać skutecznie zablokowane. Póki co ciężko stwierdzić co takiego planuje Microsoft.

Szef Xbox, Phil Spencer, wspomniał niedawno, że nie chce odsuwać społeczności graczy PlayStation od marek Activision Blizzard. Słowa Spencera są jednak i tak dość niejednoznaczne. Możemy tylko spekulować na temat tego, co faktycznie zrobi Microsoft z markami Acti-Blizz.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie