Co z grami Activision Blizzard na PlayStation? Microsoft już zadecydował, będzie kompromis

Xbox, Activision i PlayStation
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczorajsze ogłoszenie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft gruchnęło w branżę gamingową niczym bomba atomowa. Kurz już opadł i pora przyjrzeć się temu, co Xbox zrobi z niektórymi markami Acti-Blizz na PlayStation.

Szef gamingowej dywizji Microsoftu, Phil Spencer, od razu rozwiał większość wątpliwości – gigant z Redmond nie zgarnie wszystkich marek tylko dla siebie. Gracze korzystający z konsol PlayStation mogą póki co spać spokojnie.

Powiem tylko graczom, którzy grają w gry Activision Blizzard na platformie Sony: nie jest naszym zamiarem odciąganie społeczności od tej platformy i pozostaliśmy do tego zobowiązani,

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Bloomberg

Źródło serwisu Bloomberg sugeruje, że Xbox oczywiście nie zrezygnuje z ekskluzywnych treści od Activision Blizzard. Niektóre tytuły mają jednak pojawiać się na konsolach Sony. Brzmi to jak całkiem rozsądny kompromis, na którym skorzystają nie tylko gracze.

Jakie marki mogłyby być wydawane dalej na PlayStation? Myślę, że nie ma tutaj większego pola do popisu – Call of Duty jest pewniakiem. Dodatkowo nie zdziwię się, jeśli większe produkcje od Blizzard, jak na przykład Diablo IV i Overwatch 2, również pojawią się na sprzęcie Sony. To jednak nic pewnego.

Pamiętajcie, że umowa między Microsoftem a Activision Blizzard wejdzie w życie dopiero w 2023 roku. Do tego momentu nie będziemy w stanie stwierdzić, co dokładnie planuje Xbox.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie