Czy Call of Duty może być ekskluzywne dla platform Xbox? Ekspert komentuje

Call of Duty i logo Xbox
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Po ogłoszeniu przejęcia Activison Blizzard przez Microsoft w głowach wielu graczy narodziło się jedno pytanie: czy Call of Duty będzie ekskluzywne dla platform Xbox?

Głos zabrał znany analityk branży gamingowej. Właściciel DFC Intelligence, David Cole, twierdzi, że Microsoft nie uczyni CoD-a marką ekskluzywną dla konsol Xbox i PeCetów.

Należy również zauważyć, że po stronie konsol Call of Duty jest tak naprawdę jedyną dużą marką od Activision. Wielkim problemem jest to, czy CoD będzie ekskluzywne dla Microsoftu. W tej chwili nie wydaje mi się, żeby tak się stało. Po pierwsze, trudno byłoby to przeforsować, jeśli chcą zablokować konkurencję.

– powiedział David Cole w rozmowie z GamesIndustry.biz

Samo DFC Intelligence również podchodzi sceptycznie do kwestii ekskluzywności marek Activision Blizzard. Chęć ograniczenia dostępności CoD na konkurencyjnych platformach mogłaby nie spodobać się urzędnikom.

Czy ta umowa przejdzie? Regulatorzy będą się bacznie przyglądać, a takie marki jak Call of Duty mogą nie być ekskluzywne dla platform Xbox z powodu obaw o naruszenie prawa antymonopolowego.

– poinformowało DFC Intelligence
Źródło: VideoGamesChronicle

Jak widać, sprawa jest złożona, ale uczynienie Call of Duty serią ekskluzywną dla Microsoftu jest mało prawdopodobne. Sam szef Xbox twierdzi, że nie zamierza odcinać społeczności graczy od niektórych marek – więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie