Call of Duty przestanie wychodzić rok w rok? Ciekawe wieści z Activision

Call of Duty Modern Warfare II - grafika z odsłony serii z 2019 roku
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Możliwe, że Call of Duty zerwie ze swoją kiepską tradycją corocznych premier. Activision ma rozważać spore zmiany w serii po niedawnym przejęciu przez Microsoft.

Wykupienie przez właścicieli Xbox rzekomo sprowokowało dyskusje na temat zmian w dotychczasowej strategii wydawniczej Activision – czytamy w raporcie Bloomberg. Wysoko postawieni pracownicy firmy podobno rozmawiają na temat ewentualnej rezygnacji z wydawania nowego Call of Duty co roku.

Nic nie zostało jednak jeszcze ostatecznie zatwierdzone. Niemniej finansowe rozczarowanie w postaci Vanguard mogło skutecznie pokazać, że pora na zmiany. Wielu pracowników firmy ma wierzyć, że wydawanie nowych odsłon serii rzadziej nie tylko przysłuży się jakości nowych gier, ale też wpłynie pozytywnie na opinie graczy o marce. Biorąc pod uwagę wyboiste okresy produkcyjne niektórych odsłon CoD, trudno dziwić się deweloperom, że też mają już trochę dość.

Raport Bloomberg wskazuje, że zmiana w strategii Activision nie wejdzie w życie w tym roku, bowiem najbliższe CoD ma zrekompensować firmie problemy Vanguard. Zmian powinniśmy spodziewać się najwcześniej za rok lub jeszcze później. Powyższe doniesienia należy jednak przyjmować z dystansem – nic nie jest jeszcze pewne.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie