Szef Xbox rozmawiał z PlayStation w sprawie Activision Blizzard. Co z tą ekskluzywnością CoD?

Xbox - Phil Spencer
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to wielkie wydarzenie, które może mocno odbić się na wielu słynnych markach. Nic dziwnego, że przedstawiciele Xbox szybko zabrali się za wyjaśnianie konsekwencji tego wydarzenia.

Phil Spencer potwierdził, że rozmawiał niedawno z ważnymi osobistościami z PlayStation. Firma Xbox chce uhonorować aktualne umowy między Acti-Blizz i Sony. Dodatkowo Phil Spencer wyraził chęć pozostawienia Call of Duty na konsolach Sony.

W tym tygodniu odbyłem rozmowy z liderami w Sony. Potwierdziłem nasz zamiar honorowania wszystkich istniejących umów po przejęciu Activision Blizzard i nasze pragnienie, by Call of Duty pozostało na PlayStation. Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy sobie nasze relacje.

– napisał Phil Spencer na Twitterze

Ciekawi mnie dobór słów Phila Spencera. „Pragnienie” niby brzmi dość jasno, ale nie powiedział wprost, że Call of Duty nie zniknie z PlayStation i kropka. Może to kwestia negocjacji, może niefortunnego doboru słów, a może Phil Spencer chce, aby Sony wprowadziło Game Passa na swoich sprzętach, aby otrzymać CoD-a i jeśli się nie zgodzi, to nie będzie to problem Microsoftu. Na razie możemy tylko sobie gdybać.

O uhonorowaniu dotychczasowych umów przez Xbox informowano już wcześniej. Nie otrzymaliśmy jednak do tej pory tak bezpośredniego stanowiska dotyczącego Call of Duty.

Kwestię przejęcia Activision Blizzard przez Xbox skomentowało też niedawno samo PlayStation – wypowiedź firmy znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie