Microsoft wykupił Activision Blizzard za rekordową kwotę

activision blizzard microsoft
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Stało się – Activision Blizzard zostało wykupione za astronomiczną sumę pieniędzy. Wydawcy Call of Duty, Diablo czy StarCraft w rękach Microsoft.

A to ci dopiero…

Activision Blizzard w rękach Microsoft

Stała się rzecz niesłychana. Microsoft wykupił kolejne studio, ale tym razem padło na prawdziwego giganta branży – Activision Blizzard. Na oficjalnej stronie Xbox możemy przeczytać oficjalny komunikat na temat przejęcia. MS wyłożył na stół astronomiczną kwotę 68,7 mld dolarów.  

Przez wiele dekad studia i zespoły tworzące Activision Blizzard zdobywały ogromne pokłady radości i szacunku miliardów ludzi na całym świecie. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością współpracy z niesamowitymi, utalentowanymi i oddanymi ludźmi z Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob, Treyarch i każdego zespołu Activision Blizzard.

Phil Spencer, CEO Xbox

Spencer obiecuje, iż legendarny wydawca wciąż pozostanie niezależny, jednak będzie odpowiadać przed Microsoft Gaming. Firma zapowiada, że pozycje z katalogu Activision pojawią się w usłudze Xbox Game Pass. Spodziewamy się, że kolejne tytuły w katalogu wydawniczym również będą tam trafiać, także na premierę.

Patrząc na ostatnią sytuację z Activision – nie wiemy, jak bardzo przejęcie wpłynie na zarząd firmy. Oskarżany o ukrywanie faktu molestowania podwładnych Bobby Kotick może zostać odwołany z funkcji CEO, ale nie jest to nic pewnego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie