Call of Duty 2024 także na PS4 i Xbox One? Activision chyba nie interesuje się next-genami

Call of Duty 2024 także na PS4 i XOne. Activision nie obchodzą next-geny
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty 2023 ma rzekomo być ostatnią częścią serii wydaną na poprzednią generację. Wedle Toma Hendersona mogło to się jednak zmienić.

Przez wiele lat marka Call of Duty była obiektem kpin, także ze względu na dość przestarzałą technologię wykorzystywaną do produkcji kolejnych części. Trzeba jednak przyznać, że nowsze odsłony oferują znacznie lepsze doświadczenie audiowizualne. Call of Duty: Modern Warfare II to naprawdę przepiękna graficznie gra. Tylko czy kolejne dwie części również będą tak imponować przy okazji swoich premier?

Kolejne Call of Duty przez dwa lata na last-geny

Wcześniejsze informacje uzyskane przez Toma Hendersona wskazywały na to, że CoD z 2023 roku (czyli tegoroczna premiera, która podobno zaczynała jako DLC do MWII) będzie ostatnią częścią cyklu, która ma ukazać się na konsolach poprzedniej generacji. Zaskoczenie? W sumie żadne, choć i tak niektórzy mogą czuć się zdziwieni. Mimo wszystko Activision wciąż planuje wydawać gry na PS4 i XOne. Z drugiej strony obecna generacja cieszy się coraz większą popularnością. Niektórzy gracze uważają wręcz, że last-geny spowalniają rozwój PS5 i Xbox Series X (bez Series S, bo sprawa tu także jest kontrowersyjna).

Na Insider-Gaming pojawił się nowy wpis Toma Hendersona, który powołuje się na “wycieknięte” poufne dokumenty Activision Blizzard z grudnia ubiegłego roku. Ponoć Activision faktycznie planuje wydanie Call of Duty 2024 o roboczej nazwie “Cerberus” na PS4 i Xbox One. Insider nie jest jednak w stanie w pełni zweryfikować tych informacji, bo wiele od tamtej pory mogło się już zmienić.

Co ciekawe, technologia używana przez studia Activision dodaje wiarygodności tym informacjom. Wszak ujednolicono silnik, na którym opierane są kolejne gry z serii, aby ich produkcja była płynniejsza. Na razie jednak więcej o CoD 2024 nie wiemy. No, oprócz tego, że najpewniej ukaże się także na Switcha, bądź inną konsolę Nintendo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie