Nie DLC, a samodzielna gra. Nowe Call of Duty jednak ma ukazać się w tym roku

Seria Call of Duty
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty 2023 ponoć istnieje, wbrew poprzednim plotkom. Tom Henderson powołuje się na swoje źródła i informuje o dość zaskakującej premierze.

Jeszcze przed premierą Modern Warfare II w internecie zaczęły się bardzo poważne spekulacje dotyczące przyszłości serii. Activision miałoby podobno wstrzymać się w 2023 roku z nową grą z tego cyklu, a być może nawet i cała seria przeszłaby na zupełnie nowy model wydawniczy. Ostatecznie tak się nie stanie. Tak przynajmniej twierdzi znany insider Tom Henderson na Insider-Gaming.

Wcześniej mówiło się, że CoD doczeka się ważnej premiery w tym roku, ale nie chodziło o “pełną” grę. Ponoć studia Activision wspólnie pracowały nad “dużym DLC” do MWII, które mogłoby rozszerzać także fabułę gry, a nie tylko tryb multiplayer. Tytuł jednak został przyjęty świetnie, a także sprzedał się wyjątkowo dobrze, więc nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie spowodowało, iż Activision przewartościowało swój pomysł.

Call of Duty 2023 to nie byle DLC

Wedle Hendersona w 2023 roku ukaże się kolejna gra z serii, choć początkowo planowana była jako wspomniane DLC. Nie wiemy jednak, czy będzie nazywać się Modern Warfare 3, bo źródła Insider-Gaming nie były w stanie tego potwierdzić. Mimo wszystko informacje z wiarygodnych źródeł sugerują, że za grę odpowiada Sledgehammer Games. Ponownie jednak jest to projekt powstający we współpracy wszystkich studiów zaangażowanych obecnie w tworzenie serii Call of Duty.

Poprzednie plotki sugerowały, że gra będzie “premium DLC” dla Modern Warfare II i chociaż wydaje się, że w pewnym momencie było to prawdą, Insider Gaming rozumie, że projekt zmienił kierunek, aby stać się pełnym samodzielnym wydaniem premium planowanym na 2023 rok. Jeśli chodzi o zawartość tytułu, szczegóły są skąpe, ale gra będzie mocno powiązana z serią Modern Warfare. Jeśli chodzi o ostatnie tytuły z serii Call of Duty, to spodziewajcie się wielu zremasterowanych map dla multiplayera.

– informuje insider

Sporym zaskoczeniem jest także przedstawienie przez Hendersona docelowych terminów testów gry, w tym otwartej bety. Co ciekawe, pierwsza beta ma być ekskluzywna dla użytkowników PlayStation (które mocno obawia się o przyszłość CoD’a na swoich konsolach; jak widać, bezzasadnie). Mowa o 6 – 10 października 2023. Kolejny weekend testów otwarty dla wszystkich to 12 października 2023 – 16 października 2023. Już 2 listopada startować ma wczesny dostęp do kampanii. Pełna premiera gry planowana jest na 10 listopada. Tytuł ma ukazać się nie tylko na PC, PS5 i Xbox Series X i S, ale również poprzednią generację – PS4 i Xbox One.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie