Brudna plama na premierze Forzy 7. Niektórzy czują się oszukani

Wszystko przez błędny opis na stronie Microsoftu.

Forza Motorsport 7 wjedzie na konsole Xbox One oraz komputery PC z systemem Windows 10 już jutro (3 października), lecz niektóre osoby, sięgające po najbardziej wypasione edycje wyścigów, bawią się przy nich już od pewnego czasu. Właśnie dzięki nim wyszedł na jaw pewien fakt, który nieźle rozwścieczył zakochaną w serii społeczność graczy.

Okazało się, że pakiet VIP (do kupienia również oddzielnie), nie działa tak, jak w poprzednich odsłonach gry.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Tak prezentuje się opis pakietu z polskiej strony Microsoftu:

Na członków VIP Forza Motorsport 7 czekają ekskluzywne samochody modyfikacje oraz gadżety dla kierowców! Członkowie VIP Forza Motorsport 7 otrzymają 5 ekskluzywnych samochodów ze specjalnymi właściwościami. VIP-y otrzymają również modyfikacje zapewniające premię do kredytów oraz 5 VIP-owskich zestawów gadżetów dla kierowców. Ekskluzywne samochody to: Nissan GT-R Black Edition z 2012 roku BMW M4 Coupe z 2014 roku Camaro Super Sport Coupe z 1969 roku Ram Runner z 2013 roku a także Ford Escort RS Cosworth z 1992 roku. Zdobądź swoje członkostwo VIP już dziś!

W czym problem? Nie wspomniano, że wspomniana premia do kredytów jest aktywna jedynie przez 25 wyścigów, a nie jak w poprzednich odsłonach, bez ograniczeń.

Z tego powodu rozpoczęła się wielka burza i bombardowanie karty produktu Forza Motorsport 7 VIP fatalnymi recenzjami. Gracze piszą o oszustwie i żartach ze strony producenta.

Oczekiwałeś, że podobnie jak w innych grach z tej serii VIP pass będzie stałym bonusem do zarobków? Srogo się rozczarujesz. Za kilkadziesiąt złotych dostaniesz bonus do zarobków na 25 wyścigów oraz nic nie dające kombinezony. Delikatnie mówiąc żenujące podejście wydawcy – pisze jeden z użytkowników.

Anglojęzyczna strona Microsoftu już poprawiła błędny opis pakietu VIP dopisując, że dostajemy pięć kart zapewniających bonus 100% do zdobywanych w grze pieniędzy (każdą kartę można użyć pięć razy). U nas póki co opis nadal jest niejasny i może wprowadzać w błąd.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.