Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Forza Motorsport 7 – zmiany w lootboxach. Forza Horizon 4 bez skrzynek

Świetne wieści od Turn 10 Studios. Seria Forza pozbędzie się mikropłatności raz na zawsze. Skrzynki z łupami znikną z Forza Motorsport 7 do końca najbliższej zimy, a Forza Horizon 4 zadebiutuje bez lootboxów.

Deweloperzy odpowiedzialni za wyścigi z serii Forza publikują komunikat, w którym kończą z lootboxami! Nie stanie się to natychmiast, lecz proces został już rozpoczęty. Forza Motorsport 7 pozbędzie się skrzynek w ciągu około pół roku, a Forza Horizon 4 w ogóle ich nie zobaczy. Koniec również z płatnymi żetonami.

Forza Horizon 4 – premiera bez mikropłatności

Jednym z głównych obszarów dyskusji w zespole były skrzynie z nagrodami. Chociaż nigdy nie pobieraliśmy opłat za lootboxy w grze Forza Motorsport 7, ich obecność w grze nadal budziła kontrowersje. Przytłaczająca opinia społeczności jest taka, że ​​ten system wydaje się nie pasować do gry. Po dokładnym rozważeniu, zdecydowaliśmy się całkowicie usunąć skrzynie z nagrodami z Forza Motorsport 7. Podobnie płatne żetony – które były częścią poprzednich gier Forza – nie będą trafiały już do ​​Forza Motorsport 7 czy Forza Horizon 4 – przekazuje Turn 10 Studios.

Ze względu na złożoność usuwania lootboxów z gry, proces ten zostanie zakończony w okresie zimowym. Już teraz jednak deweloper podjął kroki w tym kierunku, najpierw odblokowując ponad 100 wcześniej zamkniętych „ekskluzywnych” samochodów oraz całkowicie usuwając samochody ze skrzynek z nagrodami w grze. Obecnie lootboxy w Forza Motorsport 7 zawierają elementy, które nie zapewnia przewagi nad innymi graczami i tak pozostanie do czasu, aż skrzynki całkowicie nie zostaną wyrzucone z gry.

Forza Horizon 4 – data premiery, informacje

Miejscem akcji dla Forza Horizon 4 będzie Wielka Brytania, którą odwiedzimy na konsolach Xbox One oraz komputerach PC z systemem Windows 10. Kiedy? Data premiery wyścigów została ustalona na 2 października 2018 roku.

Lista pojazdów z nowej odsłony Forza Horizon będzie zawierała 450 samochodów od 100 w pełni licencjonowanych producentów. Gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym doświadczymy nie tylko zmiennych pór dnia oraz warunków pogodowych. Będą również zmienne pory roku! Wpłynie to na wszystkich graczy jednocześnie, którzy będą się znajdować na serwerach gry.

Deweloperzy zaznaczają, że Forza Horizon 4 zaoferuje rozgrywkę w płynności 60 klatek animacji na sekundę. Posiadacze konsol Xbox One X oraz komputerów PC skorzystają z rozdzielczości 4K oraz trybu HDR.

Zima w Forza Horizon 4

Najnowszy gameplay z Forza Horizon 4 skupia się na przedstawieniu zimy w grze. Studio Playground Games zaznacza, że w przypadku tej pory roku było najwięcej pracy, ponieważ totalnie zmienia świat gry. Jeziora zamarzają, a to z kolei wpływa na trasy dostępne w grze. Tory są prowadzone wówczas np. poprzez zamarznięte zbiorniki wodne, co możemy zobaczyć w najnowszym filmiku. Zima zmienia ponadto zachowanie się pojazdów na nawierzchni, która może być lekko przyprószona śniegiem lub zawalona białym puchem. Do tego dochodzą cieńsze bądź grubsze warstwy lodu oraz wspomniane zamarznięte jeziora.

Pory roku w Forza Horizon 4 będą się zmieniać co 7 dni u wszystkich graczy w tym samym czasie. Jeśli zmiana przypada na moment, w którym akurat gramy, zobaczymy stosowną animację, podczas której na serwery załadowane zostaną pliki zmieniające krajobraz.

Forza Horizon 4 – zimowa jazda – gameplay

Jeśli ominęły Was poprzednie gameplay’e, jesienny znajdziecie w tej wiadomości, a kto chce zobaczyć lato (jeśli mało Wam upałów za oknem), odpowiedni filmik znajdzie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%