W Bayonetta 3 będziemy kontrolować wielkie potwory, a gra ma „przekroczyć wszelkie oczekiwania”

Bayonetta 3 - grafika
Switch

Reżyser Bayonetta 3 przybliżył graczom nowości, które ujrzymy w tej produkcji. Jeśli oczekujecie zmian, wygląda na to, że doczekacie się.

Przede wszystkim mamy spodziewać się „przekroczenia wszelkich oczekiwań” w kwestii jakości produkcji. Platinum Games chce, aby fani serii byli zachwyceni akcją oraz satysfakcjonującą rozgrywką.

Jestem też niezwykle wymagający jeśli chodzi o akcję, która jest kluczowa dla serii Bayonetta. Kamiya-san niemal dosłownie mówił mi do ucha o „akcji połączonej bezpośrednio z mózgiem”. Zasadniczo jest to rodzaj satysfakcjonującej gry akcji, która pochodzi z możliwości kontrolowania postaci dokładnie tak, jak chcesz, a geny tej akcji zostały odpowiednio przekazane również do tej gry. Z pozycji zarówno dewelopera jak i fana, wszyscy pracujemy nad Bayonettą 3 mając na uwadze te dwa urzekające aspekty serii, z zamiarem przekroczenia wszelkich oczekiwań.

– napisał reżyser gry, Yusuke Miyata na stronie gry

Znajdzie się miejsce nie tylko na szlifowanie systemów i pojedynczych mechanik, ale też wprowadzanie nowych. Jeśli pamiętacie summony z poprzednich odsłon serii, tutaj znajdziecie coś podobnego, ale z ciekawym twistem.

Wprowadziliśmy wiele nowych elementów do szalonego tempa gry. Chciałabym opowiedzieć trochę o jednym z nich, nowej mechanice, która pozwala kontrolować Piekielne Demony, zwanej „Demon Slave”.

W przeciwieństwie do Climax Summons z poprzednich gier, które automatycznie pokonywały wrogów i wracały do Inferno, ta mechanika pozwala graczom kontrolować demony podczas rozgrywki i wyzwalać mnóstwo intuicyjnych akcji. Umiejętności każdego demona różnią się od siebie, a rodzaje umiejętności, które są korzystne w danej sytuacji, mogą się zmieniać w dowolnym momencie.

– kontynuował

Brzmi świetnie i nie mogę się doczekać, aż Platinum zaprezentuje kolejne materiały z gry. Jeśli czekacie, koniecznie sprawdźcie pierwszą prezentację rozgrywki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie