Twórca Batmana w pełni zaangażowany w spin-off. Prace nad Pingwinem trwają

Batman otrzyma spin-off. Matt Reeves nadzoruje prace nad Pingwinem
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Spin-off filmu Batman, czyli serial poświęcony Pingwinowi, jest pod nadzorem Matta Reevesa, choć twórca nie zostanie reżyserem tytułu.

Reżyser doskonale przyjętego Batmana najwyraźniej skrupulatnie nadzoruje powstanie serialu osadzonego w tym samym uniwersum. Colin Farrell opowiedział w Entertainment Tonight o tym, jak w przypadku Reevesa wygląda praca producenta wykonawczego:

„Matt jest w pełni zaangażowany, ślęczy nad klawiaturą i planuje historię, bo jest bardzo skrupulatny. Ma obsesję na punkcie tego, co robi i angażuje się w Pingwina. Nie wyreżyseruje go, ale zajmuje się strukturą scenariuszy i tym, kto będzie reżyserem. To ekscytujące”.

Pierwsze informacje na temat spin-offu pojawiły się już w zeszłym roku, lecz HBO Max najwyraźniej czekało do premiery filmu z oficjalnym zamówieniem serialu. Wyniki finansowe okazały się zadowalające, więc w marcu ogłoszono, że Colin Farrell powróci w roli złoczyńcy. Scenarzystką i showrunnerką serialu została Lauren LeFranc (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Chuck), współproducentem wykonawczym jest natomiast Dylan Clark. Całość, podobnie jak oryginalny Batman, znajdzie się na platformie streamingowej HBO Max.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie