Wyciekła anulowana gra z Batmanem. Miała być związana z filmami Nolana

Batman - do sieci wyciekła anulowana gra | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS3 X360

Anulowana gra od Monolith Games miała być po części związana z filmami Christophera Nolana. Batman z Project Apollo to zobaczenia na rozgrywce.

W czasach, gdy kina podbijał film Batman: Początek Christophera Nolana, a Rocksteady zaczynało dopiero prace nad pierwszą tak udaną grą z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej, powstawał intrygujący Project Apollo.

Batman w anulowanej grze

O tytule od Monolith Games nie wiemy wiele. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że dopiero teraz gracze na Reddicie odkryli wiszący w sieci od dwóch lat pokaz rozgrywki. Ten dostępny jest na stronie Internet Archive i niejako pokazuje, co by było gdyby zamiast Shadow of Mordor, deweloperzy ukończyli pozycję z tym superbohaterem.

Rozgrywka prezentuje m.in. ekran ulepszania postaci i wyposażenia w grze. Postać Batmana miałaby dysponować paroma drzewkami rozwoju ulepszanymi przez gracza w trakcie rozgrywki. Bohater miałby się specjalizować w walce wręcz, skradaniu i gadżetach. W zasadzie w grach z serii Arkham wygląda to dość podobnie. Rozgrywkę możecie obejrzeć w tym miejscu. Poniżej znajdziecie nitkę na Twitterze z innymi fragmentami gameplayu.

Nie bez powodu design człowieka-nietoperze przypomina strój Christiana Bale’a z filmów. Wtedy gra miała być związana z kinowym uniwersum Nolana. Deweloperzy nie pracowali jednak nad żadną adaptacją czy kontynuacją, a własną historią. W tamtym okresie rozwijano również tytuł z Batmanem od EA (studio Pandemic odpowiedzialne m.in. za The Saboteur), a także anulowane Gotham by Gaslight, raczkował również projekt Rocksteady. Z nich wszystkich prace udało się skończyć jedynie deweloperom znanym z serii Arkham. WB Games stwierdziło, że rozwijanie dwóch tytułów z tym samym bohaterem jest bez sensu. Dlatego projekt Batmana od Monolith zmieniono w Śródziemie: Cień Mordoru. Tak, nawet system nemezis powstał pierwotnie dla projektu w uniwersum DC.

Teraz Monolith skupia się na grze Wonder Woman. Nie wiemy, jak wygląda przyszłość Rocksteady i uniwersum Arkham, ale WB Games zapowiedziało “kolejną grę w uwielbianej marce”, co może oznaczać właśnie nową produkcję z tym bohaterem.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/1bv9tz6/monolith_productions_cancelled_batman_game_circa/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie