Batgirl wyświetlana na tajnych pokazach. „Seanse pogrzebowe” tylko dla obsady i ekipy

Batgirl - aktor nie szczędzi przykrych słów dla Davida Zaslava
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Nie milkną echa anulowania filmu Batgirl. W branży krążą pogłoski o sekretnych pokazach filmu zorganizowanych dla obsady i ekipy.

Portal The Hollywood Reporter informuje, że anulowany na etapie postprodukcji film jest wyświetlany przez Warner Bros. w tajemnicy, w ramach „pogrzebowych seansów”. Te są przeznaczone dla osób, które pracowały przy filmie. Dotyczy to zarówno ekipy technicznej, jak i aktorów z obsady. Prawdopodobnie całość dotyczy jednak wyselekcjonowanych osób; trudno wyobrazić sobie, by każdy statysta z najdrobniejszą nawet rolą miał możliwość obejrzenia skasowanego filmu.

Nieukończony film Batgirl (pozbawiony m.in. efektów specjalnych) znajdzie się następnie w tajnym archiwum Warner Bros. Choć część źródeł portalu sugerowała, że nagrania mogą zostać zniszczone, najprawdopodobniej tak się jednak nie stanie. Historia koncernu widziała już różne przypadki, Batgirl nie będzie więc pierwszym materiałem skazanym na archiwum, bez szans na trafienie do kin czy streamingu. Podobny los spotkał już choćby odcinek pilotażowy pierwszego planowanego spin-offu Gry o tron; materiał jest tak tajny, że nie widział go nawet sam George R.R. Martin.

Warner Bros. najprawdopodobniej zdecyduje się na odpisanie kosztów produkcji od podatku, dzięki czemu uda im się odzyskać znaczną część z budżetu, który wyniósł ostatecznie 90 mln dolarów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie