Data premiery Atomic Heart ujawniona na wybuchowym zwiastunie

Atomic Heart - szczegółowe wymagania na PC bardzo mocno zaskakują
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Przyznam, że sam czekam na Atomic Heart dość mocno, choć ostatnio moje oczekiwania nieco zblakły. Na szczęście w końcu wiadomo, kiedy zagramy!

Gra często określana mianem “radzieckiego BioShocka” ma ostatecznie zadebiutować w przyszłym roku, choć początkowo miało to się zdarzyć w tym. No cóż, jeszcze wcześniej była mowa nawet o 2021 roku i tak od dłuższego czasu. Wielokrotnie przekładanie spodziewanego terminu wydania chyba się skończyło, bo Mundfish pochwaliło się, iż ich gra gotowa ma być na 21 lutego 2023 roku.

Datę premiery ujawniono na nowym zwiastunie gry. Ten raczej nie należy do zbyt bogatych w zawartość, bo oglądamy głównie strzelanie i walkę. Wybuchów jest co niemiara, a równie często chwycimy za topór, co za strzelbę. Sam tytuł kusi jednak wyjątkowym klimatem i intrygującą historią, o której jednak nie wiemy zbyt wiele.

Ostatnio o Atomic Heart zrobiło się głośno poprzez rzekome powiązania producentów gry z… rosyjskim rządem. Cała sytuacja jest dość zawiła i na razie nie zyskała szerszego rozgłosu, jednak polecam zagłębić się w jeden z moich ostatnich artykułów. W tle wszelkich tych politycznych zawirowań gra m.in. Gazprom oraz sankcje nałożone przez USA.

Jakkolwiek sytuacja nie wyglądałaby w rzeczywistości, Atomic Heart i tak zapowiada się ciekawie. W końcu trafimy do opanowanego przez nieudane eksperymenty i dziwaczne roboty radzieckiego kompleksu naukowego. Czy twórcom uda się spełnić pokładane w nich nadzieje? Tego przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie