PS Plus z ukrytą grą do sprawdzenia. Bardzo kontrowersyjny FPS

PS-Plus-Atomic-Heart-trial
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Jeden z graczy podzielił się ciekawym znaleziskiem. W abonamencie PS Plus Premium można sprawdzać nieźle ocenianą, lecz przez wielu hejtowaną strzelankę przenoszącą nas do Związku Radzieckiego.

Na forum Reddit podzielono się informacją o wersji próbnej pewnej gry, która nie jest wymieniana w PS Store na liście triali. A jednak można w nią pograć przez 2 godziny i przekonać się, czy warto sięgnąć po pełną wersję. Mowa o tytule, który zadebiutował w lutym 2023 roku i z miejsca wzbudził ogromne kontrowersje. Wszystko przez to, że strzelanka powstała w Rosji i spekulowano, czy deweloper nie ma czasem powiązań z rządem Putina. Tak, mowa o Atomic Heart.

PS Plus Premium i ukryty trial Atomic Heart do pobrania

Jak pisze autor wątku na Reddit, nie wiadomo, czy ktoś zapomniał dodać Atomic Heart do listy triali, czy to po prostu zwykły błąd.

Jakby nie było, wersję próbną można testować pobierając ją pod poniższym linkiem:

Gra powstała pod skrzydłami studia Mundfish i opowiada alternatywna wersję historii osadzoną w latach czterdziestych XX wieku w Związku Radzieckim. Wszystko skupia się na niesamowicie szybkim rozwoju robotyki. I możesz się już domyślić, że maszyny zastąpiły ludzi w wielu zawodach, a ci postanowili kontrolować je dodatkowo własnymi umysłami. Jak to zwykle bywa, coś poszło nie tak, roboty się zbuntowały i wtedy na arenie wydarzeń pojawia się gracz. Musimy wszystko posprzątać.

Atomic Heart spotkał się z jednej strony z ciepłym przyjęciem przez społeczność graczy, a z drugiej wręcz z nienawiścią. Gra jest dobrze oceniana. Patrząc choćby na Steam, posiada aż 84% pozytywnych recenzji od użytkowników platformy. Również na Metacritic tytuł “stoi” wysoko. Średnia z branżowych recenzji to 75/100. Ale lepiej oddają jakość gry oceny użytkowników. Wspomniany agregat posiada ponad 2,3 tysiąca ocen graczy, a średnia wynosi również 75/100.

A kontrowersje? No cóż. Biorąc pod uwagę wojnę, jaką Rosja zgotowała Ukrainie, tytuł był torpedowany już za same rosyjskie pochodzenie. Doszły do tego niejasne powiązania z rosyjskim rządem oraz milczenie w sprawie konfliktu zbrojnego

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie