Mężczyzna przy pomocy zmodyfikowanej metalowej pałki uderza w potwora
0 komentarzy

BioShockowy spadkobierca w ostatniej fazie produkcyjnej. Nie każdy zakończy Atomic Heart w ten sam sposób

Rosyjscy deweloperzy z Mundfish odpowiedzieli na kilka pytań, które nurtują fanów. Choć twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery, tak opowiedzieli o stanie Atomic Heart, zakończeniu gry, a także wydajności na PlayStation 4.

Zniecierpliwieni gracze wciąż nie wiedzą, kiedy spodziewać się premiery Atomic Heart, strzelanki w której akcja dzieje się w retro futurystycznym Związku Radzieckim. Wiemy natomiast, że produkcja trafi na PC, PS4, XONE, XSX oraz PS5. Co więcej, dowiedzieliśmy się z discordowego FAQ o aktualnym stanie gry:

Gra jest gotowa i znajduje się w fazie „dopieszczania” oraz montażu końcowego.

Mundfish FAQ Discord

Na pytanie o premierę, twórcy niezmiennie pozostają powściągliwi i wyjaśniają niecierpliwym złożony proces kończenia produkcji:

Niestety, wciąż nie możemy zdradzić daty premiery. Deweloperzy często są nieostrożni, mówiąc o dacie premiery i ciągle powtarzają „jutro”. Nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje z zewnątrz. Ogłoszenie daty premiery ma wpływ na komunikację z wydawcami, na harmonogram Game Passa Xboxa, którego Atomic Heart jest częścią, ale także sprzedaż w sklepach na całym świecie. To wszystko musi być ze sobą spięte.
Ogólnie rzecz biorąc, nie możemy wam teraz podać daty premiery ze względu na milion małych niuansów, począwszy od czynników od nas niezależnych (lokalizacja językowa gry), a skończywszy na nastroju i atmosferze w zespole, które z pewnością by się pogorszyły, gdybyśmy musieli ogłosić przełożenie premiery.

Mundfish FAQ Discord

Garść informacji o fabule i działaniu Atomic Heart na PS4

Deweloperzy podzielili się również informacją o o zakończeniu gry:

Są 2 zakończenia. Jednak nie jesteśmy RPG: Atomic Heart ma ściśle liniową fabułę, więc nie można się spodziewać dużej różnorodności. Bliżej finału gry gracz będzie musiał podjąć ważny wybór moralny, ponieważ chcemy skłonić społeczność do kłótni i dyskusji na temat motywu, który przedstawiliśmy w historii. Chcemy, żebyście wyciągnęli własne wnioski i podjęli własne decyzje, nie będąc pod wpływem kogokolwiek.

Mundfish FAQ Discord

Na koniec deweloperzy potwierdzili dobrą wydajność na PlayStation 4 i opowiedzieli trochę więcej o wymaganiach sprzętowych:

Na to pytanie odpowiemy bliżej premiery, ponieważ do ostatnich dni przed premiery, będziemy zmuszeni zmniejszać minimalne wymagania sprzętowe. Nie jesteśmy jeszcze do końca pewni, jak bardzo je obniżymy. Chcemy, żeby wszyscy mogli zagrać w Atomic Heart. Na PS4 mamy dobrą i stabilną wydajność. Zdecydowanie nie odrzucamy poprzedniej generacji i robimy wszystko co możemy, aby zoptymalizować grę do słabszych sprzętów graczy.

Mundifsh FAQ Discord

Na koniec twórcy dodali, że pracę nad Atomic Heart rozpoczęły się w 2018 roku. W grze nie ujrzymy loading screenów, a wszelkie DLC pojawią się jedynie po premierze tytułu. Cóż, trzymajmy za deweloperów kciuki!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się